Bursaspor öğrenciler ile buluştu

0
34

Yarın saat 18:00’da Tofaş Nilüfer Spor Salonu’nda oynayacakları Sigortam.Net Yeşilyurt müsabakası öncesinde öğrenciler ile bir araya gelen Baş Antrenör Şemsettin Baş hedeflerinin sezon sonunda bir üst lige çıkmak olduğunu belirtti.

Baş, “ Yarın önemli bir müsabaka oynayacağız. Bugüne kadar her maçımıza aynı ciddiyetle hazırlandık. Yarın taraftarlarımızın desteği ile Sigortam.Net Yeşilyurt müsabakasını da kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Süper Lig, 1.Lig ve bizim ligimiz dahil potaya en fazla top gönderen takımız. Çocuklarımız gerçekten çok iyi çalışıyorlar. Bizim saha içindeki isteğimiz fazla koşup, kolay basket atabilmek.  Bunu yapabilmek için de gerçekten çok çalışıyoruz” dedi.

2.LİGDEKİ BİR TAKIMIN BU KADAR DESTEKLENMESİ BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

Nedim Hızlıateş yaptığı konuşmada öğrencileri Bursaspor basketbol müsabakalarına davet etti. Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde bir takımın bu kadar fazla ilgiyle maçlarının takip edildiğini başka hiçbir yerde görmediğini belirten Hızlıateş, “Bursaspor Basketbol takımının maçları gerçekten çok büyük bir ilgiye sahne oluyor. Taraftarlarımız salonu dolduruyorlar. Henüz 2.ligde mücadele eden bir takım için inanılmaz bir olayı taraftarlarımız bizlere yaşatıyorlar. Eğitim hayatınızın yanında spora da vakit ayırmanız çok önemli. Avrupa’da uzun yıllar bulundum.  O ülkelerde iş başvurusu yaptığınızda size bir sürü soru soruluyor. Bu sorulardan en dikkatimi çekeni ise hiç takım sporuyla ilgilendiniz mi? Neden bu soru diye soruşturduğumda. İş hayatında da takım çalışması çok önemlidir. Takım çalışması içinde bulunan kişilerin iş hayatında da başarılı olma ihtimallerinin yüksek olduğu için bu soruyu yönelttiklerini söylediler. Takım sporuyla ilgilenmenin gerçekten faydalarını göreceksiniz” dedi.

 

Sporcular Cihad ve Özgür Şahin taraftar desteğinin önemine değindiler. Boş salonlar yerine dolu tribünler önünde oynadıkları zaman çok daha motive olduklarını belirttiler. Basketbol oyununu en iyi şekilde oynayabilmek  çok çalıştıklarını ve aynı hareketi binlerce kez tekrarladıklarını belirttiler. Sezon sonunda hedeflerinin ise kesinlikle bir üst lige çıkmak olduğunun altını çizdiler.

Panelin sonunda Uğur Hazırlık Lisesi öğrencileri, Baş Antrenör Şemsettin Baş’a çiçek takdim ederek başarı dileklerini ilettiler.