Yeni Baliç’ler gelecek

0
4

Bosna Hersek 1. Futbol Ligi’nin 26. haftasında Saraybosna ile Zeljeznicar’ın karşı karşıya geldiği derbiyi Asim Ferhatovic-Hase Stadı’nda takip eden Korkmaz, AA muhabirine, yeşil-beyazlıların Bosna Hersek’teki planlarına dair değerlendirmede bulundu.

Korkmaz, futbolda gelişimini sürdüren bir ülke olduğunu belirttiği Bosna Hersek’in Avrupa’nın üst düzey liglerine oyuncu ihraç etmesinin takdir edilecek bir başarı olduğunu kaydetti.

Bosna Hersekli eski milli futbolcu Elvir Balic’in üç sezon formasını giydiği Bursaspor‘da önemli başarılar elde ettiğini anımsatan Korkmaz, “Bosna Hersek’te çok hırslı ve başarılı olmak isteyen büyük yeteneklerin olduğunu düşünüyorum. Bu oyuncuları değerlendirmek istiyoruz.” dedi.

Korkmaz, yeşil-beyazlı takımın oyuncu profilinin daha çok futbol yaşantısına yeni başlamış, yıldız olabilecek potansiyele sahip isimler olduğunu vurgulayarak, “Bosna Hersek’teki altyapılardan oyuncu değiş tokuşu olabilir. Burada gerçekten iyi oynayan oyuncular var.” diye konuştu.

Türkiye’de farklı takımlarda forma giyen Bosna Hersekli futbolcuların iyi performansları olduğunu kaydeden Korkmaz, bu futbolcuların artması temennisinde bulundu.

– İş birliği için temaslar sürecek

Korkmaz, Bursaspor ile Saraybosna Futbol Kulübü arasındaki ilişkilerin daha sıcak ve samimi bir şekilde sürdürülmesi ve futbol adına her konuda iş birliği içinde olunması için temaslarının süreceğini kaydederek, “Bir Anadolu kulübü olarak Saraybosna’yı Bursa ile kardeş şehir olarak görüyoruz. Ecdadımızın izlerini taşıdığı bir şehirden, aynı izleri taşıyan Saraybosna’ya gelmek önemli. Biz burada iki ülke arasında bir köprü olabiliriz.” şeklinde konuştu.

Bosna Hersek’te ligin kalitesini arttırmak için 1. Futbol Ligi’ndeki takım sayısının 16’dan 12’ye düşürüleceğine dikkati çeken Korkmaz, “Bu şekilde daha dinamik bir lig olur. Ligin daha da kızışacağını düşünüyorum. Bu durumun kaliteyi arttıracağına ve daha iyi oyuncuların ortaya çıkmasına sebep olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Zeljeznicar’ın 1-0 galip geldiği derbiden keyif aldığını ve özellikle taraftarların oluşturduğu atmosferi çok beğendiğini söyleyen Korkmaz, “Taraftarsız bir maçın olmasını istemiyoruz. Taraftar yoksa bir anlamı olmuyor. İzlediğimiz maçta taraftar olmasaydı hiçbir anlamı olmayacaktı.” değerlendirmesini yaptı.