Türkiye cesur yüreği konuşuyor

0
21

Bursaspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Ümraniyespor’la oynadığı maçtan çok genç taraftar Sirac Doğdu konuşuldu… Nedenini ise çok iyi biliyorsunuz. Grupta iddiası kalmayan Yeşil Beyazlı takımın Olimpiyat Stadı’nda destekleyen tek taraftar olması ve 90 dakika boyunca hiç susmadan takımını desteklemesi tüm Türkiye’de, “Helal olsun bu çocuğa” yorumunda bulunmasına neden olmuştu.

HENÜZ 16 YAŞINDAYIM

Bursa Hakimiyet ise o gence ulaştı ve duygularını aldı. 16 yaşındaki Sirac, henüz pasoligini bu sene almış. Her zaman maça gitmek isteyen ancak babasının çok da maçlarla ilgili olmamasından dolayı bu yıla kadar sabretmiş. Biraz Sirac’ı tanıyalım ve çarşamba günü neler yaşadı ondan dinleyelim; “Henüz 16 yaşındayım. Yaşım küçük olduğundan dolayı maçlara gidemiyordum ancak artık hiçbir maçı kaçırmak istemiyorum”.

BABAM BANA KÜSTÜ

“Babam maçlarla çok ilgilenmiyor. Babama ısrar ettim ve bu sene passolig aldım. Ben İstanbul Şile’de yatılı lise okuyorum. Hafta sonları da ailemin yanına Gebze’ye gidiyorum. Evdekilere söylemeden birkaç kez maça gittim. Bu nedenden dolayı babam benimle küstü. Ancak onlar da bir süre sonra Bursaspor’a olan sevgimi anladı. Hatta Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmanın biletini babam aldı”.

NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM

“Ben Olimpiyat Stadı’nda tek başıma olacağımı düşünmüyordum. Bileti alırken de 100 biletin satıldığını duydum. Ancak stada gittiğimde tek başıma olduğumu gördüm ve çok şaşırdım. Ne yapacağımı bilemedim ve taraftarın içinden bir abimi aradım. ‘Ne yapmam gerekiyor abi?’ dedim. O da bana, ‘Sakın uzun bestelere girme. Kısa besteleri sık sık söyle’ dedi. Ben du bunu uyguladım ve takımımı sonuna kadar destekledim”.

HER ZAMAN HER YERDE…

“Bursaspor için her şeyi yaparım” diyerek sözlerine devam eden genç taraftar, “Ailemin futbolla ilgisi çok yok. Hepsi Bursasporlu ama fanatik derecede değiller. Ben ise Bursaspor’u çok seviyorum ve her zaman peşinden koşmak istiyorum. Bursaspor için her şeyi yaparım. Menfaatın değil, sevdanın peşindeyiz. Böyle de devam edecek. Gerçek Bursa-sporluluk bunu gerektirir. Her zaman her yerde desteklemeye devam edeceğim” dedi.

BOĞAZIM ŞİŞTİ

Olimpiyat Stadı’na maçın oynandığı saatlerde sıcaklık 2 dereceydi. Tabiiki esen rüzgar ve yağan yağmurla birlikte hissedilen sıcaklık 0 derecenin altına düşmüştü. Bu durumla ilgili Sirac şunları söyledi: “Çok üşüdüm. Tribünün genelini gezdim. Tezahüratlar yaparak ısınmaya çalıştım. Rüzgarda yüzüme doğru esiyordu. Şu anda biraz boğazım ağrıyor. Ancak ziyanı yok. Bursaspor’a değer.”

METROYA GİDİYORUM Kİ…

16 yaşındaki taraftar, maçın ardından yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Maçtan çıktıktan sonra metroya doğru yürümeye başladım. Yanımda bir araba durdu ve içinden Selim abi (Selim Kurtulan) indi. Bana arabalarının dolu olduğunu ancak arkada başka bir aracı göstererek oraya gitmemi söyledi. Ben de oraya gittim ve Selim abinin adını söyledim. Onlar da beni arabasına aldı. ‘Yönetici misiniz abi?’ dedim. Onlar da ‘Evet’ dediler. Heyecanladım ve teknik direktörümüzün kim olacağını sodum. Kendileri de, ‘Henüz belli değil. Ali başkan yoğun şekilde ilgileniyor’ cevabı verdi. Daha sonra evime kadar bıraktılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Sirac’ı eve bırakan yönetici ise Ali Turan…

SANA DA HELAL OLSUN RICARDO FATY

Maçın bitimi ile birlikte Bursasporlu futbolcuları tribüne çağırdığını belirten Sirac Doğdu, “Tüm takımı tribüne davet ettim. Ancak sadece Ricardo Faty geldi. Bana az Türkçesi ile, ‘Helal olsun’ tarzında sözler sözledi. Daha sonra da forması ile eldivenini çıkartıp bana verdi. Çok sevindim. Allah razı olsun kendisinden” ifadelerini kullandı. Sirac ayrıca en sevdiği futbolcu olarak da Pablo Martin Batalla’yı işaret etti.

Fenerbahçe maçına davetli

Yaşananların ardından Bursaspor Kulübü’nden kendisinin arandığı belirten Sirca Doğdu, “Beni telefonla aradılar. Yetkili bir abimiz beni 11 Şubat’ta Timsah Arena’da oynanacak olan Bursaspor-Fenerbahçe maçına davet etti. Çok sevindim. Babam da gitmem için izin verdi” dedi.