TB2L Dörtlü Final: Bursaspor 90 –65 Ankara Ormanspor

0
18

Finallerin ikinci günü Samsun BŞB Anakent ile İstanbulspor Beylikdüzü takımları arasında oynanan mücadele ile başladı. İlk günün galiplerinin karşı karşıya geldiği mücadeleyi 60-49’luk skor ile İstanbulspor Beylikdüzü takımı kazanarak turnuvada ikinci galibiyetini almış oldu.

Günün ikinci karşılaşmasında ise ilk günü mağlubiyetle kapatan iki takım Bursaspor’umuz ile Ankara Ormanspor arasında oynandı.

Isparta Işıkkent Spor Salonu’nda Bursaspor’umuzu yaklaşık 100 taraftarımız destekledi.

Başantrenörümüz Şemsettin Baş sahaya Kerem Gülmez, Özgür Şahin, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan ve Kadir Çipa beşiyle başladı. Ankara Ormanspor ise Berkay Demirci, Barkın Çınar, Hasan Karabulut, Yusuf Poturoğlu, Ahmet Kaplan   beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk sayıları Kerem Gülmez’in 3 sayılık basketiyle geldi. Karşılıklı atılan basketler ile oldukça çekişmeli geçen ilk periyodu Bursaspor’umuz 16-15 önde tamamladı. Bu periyotta Kerem Gülmez 6 sayı ile oynarken onu 4 sayı ile Onur Sonsırma takip etti.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda da çekişme devam etti. Bursaspor’umuz Cihad Şahin ile sayuılar bulurken Ankara Ormanspor Hasan Karabulut ile sayılar buldu. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümü Can Uzun’un 3 sayılık basketiyle Bursaspor’umuzun üstünlüğü ile geçildi. 23-20

Periyodun ikinci bölümünde Melih Kapucu, Kerem Gülmez’in sayıları farkı açtık ve son 4 dakikaya 8 sayı farkla 29-21 önde girdik.

Geri kalan dakikalarda Melih Kapucu ve Cihad Şahin ile bulduğumuz sayılar ile farkı açtık ve soyunma odasına 17 sayı farkla 43-26 önde girdik.

İlk yarıda skor dağılımımız: Kerem Gülmez 14, Cihad Şahin 9, Melih Kapucu 7, Özgür Şahin 5, Onur Sonsırma 4, Can Uzun 3, Salih Uğraşan 1

Karşılaşmanın  ikinci yarısında çekişme devam etti. Bursaspor’umuz Cihad Şahin, Kerem Gülmez, Salih Uğraşan ve Melih Kapucu ile bulduğu basketler ile farkı korudu. Ankara Ormanspor ise Abdullah Cem Koçal ile farkın açılmasını engelledi ve Bursaspor’umuz son çeyreğe 64-48 önde girdi.

Son periyotta da etkili savunma ile çaldığı toplarla hızlı hücumlara çıkan takımımız Salih, Cihad ve Onur Sonsırma ile sayılar buldu ve son 4 dakikaya 75-57 önde girdi.

 

Bu sonuçla takımımız ikinci maçında galibiyetle tanıştı. Ankara Ormanspor ise ikinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı.

Takımımız yarın saat:16:00’da Samsun Anakent BŞB takımı ile karşı karşıya gelecek.