Saldırın Durmadan! 79–71

0
13

Günün ilk maçında Samsun BŞB Anakent takımı Ankara Ormanspor 70-56’lık skorla mağlup ederek, galibiyet sayısını  3’e çıkardı.

Müsabakayı Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticimiz Sezer Sezgin, Genel Müdürmüz Erhan Başoğlu da protokol tribününden takip etti. Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi yaklaşık 150 taraftarımız da takip etti.

Başantrenörümüz, sahaya Serhan Kavut,  Cihad Şahin, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan ve Melih Kapucu beşiyle başladı. İstanbulspor Beylikdüzü takımı ise Adem Ören, Musa Güneş, Akın Kandemir, Umar Altın ve Rahim Rızvanoğlu beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk basketini İstanbulspor Beylikdüzü takımı Umar Altın ile buldu. Bursaspor’umuz ise Cihad Şahin’in faul çizgisinden bulduğu sayılar ile maça başladı.

Karşılaşma oldukça çekişmeli başladı. Bursaspor’umuz Salih Uğraşan ve Okan Özpamir ile sayılar buldu. İstanbulspor ile Uluğ Kaçinuki ve Rahim Rızvanoğlu ile sayılar buldu ve ilk çeyreğin bitimine 4:13 dakika kala İstanbulspor Beylikdüzü’nün 10-7 üstünlüğü ile geçildi.

Bu dakikadan sonra her iki takımdan faul çizgisinden sayılar buldu. Bursaspor’umuz Onur ve Kerem ile İstanbulspor ile Adem Ören ile sayılar buldu. İlk çeyreği İstanbulspor 21-16 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna İstanbulspor pota altından Levent Bilgin ve Esat Sinanoğlu ile bulduğu sayılar ile 6-0’lık bir seri yakaladı.16-27… Takımımız periyodun bitimine 8.30 kala mola aldı.

Bursaspor’umuz molanın ardından Kadir Çipa ve  Salih Uğraşan ile sayılar buldu ve farkı 5:02 dakika kala 2’ye indirdik. 28-30…

Kalan bölümde Kadir Çipa’nın etkili oyunu devam etti. İstanbulspor ise Umar Atın’ın 3 sayılık basketleriyle oyunda kaldı ve devreyi İstanbulspor 5 sayı farkla 42-37 önde tamamladı.

Karşılaşmanı ikinci yarısına İstanbulspor Umar Atın ve Musa Güneş ile bulduğu sayılar ile başladı. Bursaspor’umuz ise Cihad Şahin ve Kadir Çipa ile sayılar buldu.  Çeyreğin bitimine 6:36 kala İstanbulspor Musa Güneş ile üst üste sayılar bulunca Bursaspor’umuz mola aldı. 42-54..

Bursaspor’umuz molanın ardından Onur Sonsırma ile 5 sayı buldu ve bu kez İstanbulspor takımı mola aldı. 47-54..

Kalan bölümde İstanbulspor Levent ve Berkay Sinirlioğlu ile sayılar bulurken Bursaspor’umuz, Oğuzhan, Onur Sonsırma ile sayılar buldu. Çeyreğin bitimine 2.34 dakika kala Onur Sonsırma ile Berkay Sinirlioğlu arasında yaşanan tartışma nedeniyle tribünlerde gerginlik yaşandı ve hakemler soyunma odasına giderek oyuna ara verdiler. 55-60

Hakemlerin sahaya gelmesiyle birlikte kaldığı yerden başladı. Bursaspor’umuz Salih Uğraşan ile 3 sayılık basketle oyuna başladı. İstanbulspor ise Rahim ile bu baskete karşılık verdi ve 3.periyot 58-62 sona erdi.

Son periyoda Onur Sonsırma’nın 3 sayılık basketiyle başladık.  Bursaspor’umuz savunmada inanılmaz sertleşti ve İstanbulspor’a sayı şansı tanımadı. Salih Uğraşan ise 3 sayılık çizgisinin arkasından bulduğu basketler ile son 4:22 ye girilirken Bursaspor’umuzu 75-64 öne geçirdi.  Geri kalan bölümde taktik fauller ile geçildi ve Bursaspor’umuz sahadan 79-71’lik skorla galip ayrılmasını bildi.

Bu sonuçla takımımız 2 galibiyete çıkarken İstanbulspor Beylikdüzü 3 galibiyette kaldı.

Bursaspor’umuz yarın saat:18:15’de Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda Ankara Ormanspor ile karşı karşıya gelecek.

MAÇMETRE

SALON: Sakarya Atatürk

BURSASPOR: Kerem Gülmez 2, Can Uzun , Serhan Kavut, Özgür Şahin 4 , Onur Sonsırma 14, Cihad Şahin 9 , Salih Uğraşan 20, Mesut Kadir Çipa 19, Mete Doğan, Melih Kapucu, Oğuzhan Sungur 4, Okan Özpamir 5

Başantrenör: Tuncay Bostancuı

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ: Tugay Yetişmiş, Esat Sinanoğlu 2, Levent Bilgin 8, Volkan Çam , Adem Ören 10, Musa Güneş 15, Berkay Sinirlioğlu 4 , Akın Kandemir 12, Umar Altın 10, Uluğ Kaçaniku 2 , Rahim Rızvanoğlu 8

Başantrenör: İlker Salman

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor 16-21 İstanbulspor Beylikdüzü

2.Periyot: Bursaspor  37 ( 21)-(21) 47  İstanbulspor Beylikdüzü

3.Periyot: Bursaspor  58 (21)-(15) 62   İstanbulspor Beylikdüzü

4.Periyot: Bursaspor  79 (21)-(9) 71  İstanbulspor Beylikdüzü