Özlüce’de Le Guen fırtınası

0
11

TEK TEK ANLATTI

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor’da teknik direktör Paul Le Guen fırtınası esmeye devam ediyor. Fransız çalıştırıcı takımının dün yaptığı çift antrenmana da damgasını vuran isim oldu.
Paul Le Guen özellikle sabah çalışmasında yerinde duramadı. Yaklaşık 2 saat süren antrenmanda aktif rol üstlenen ve çalışmayı sık sık durduran deneyimli teknik adam, oyuncularına yapmalarını istediği hareketleri tek tek anlattı. Futbolcularına sürekli uyarıda bulunan Paul Le Guen’in en dikkat çekici sözleri ise ‘Aklınızı kullanın’ oldu.

AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIN

Paslaşmanın önemine değindiği antrenmanda Paul Le Guen, “Ayaklarını kullanırken aklınızı da kullanacaksınız. Burada antrenman sırasında yaptığınız hareketleri alışkanlık haline getirmelisiniz. Eğer bu alışkanlığı edinirseniz maçlarda da bunu sergilersiniz. Maçlarda topu kim kaparsa hemen pas verecek. Baskı altında mutlaka garanti paslaşma olacak ve sıkıntı yaşanmayacak. Bunu unutmayın. Kimseden saçma sapan faul yapmasını istemiyorum. Ayakta kalmak ve takımı yalnız bırakmamak her zaman çok daha önemli” dedi.