Son dakika!

Nefesler tutuldu!

Yarınki maç öncesi Adnan Örnek, taraftardan destek istedi. Takım Özlüce’de kampa girdi, Batalla’nın sakatlığının geçmesi sevinç kaynağı oldu. Camia yıllar sonra Bursa’ya gelecek Beşiktaşlı taraftarlar önünde futbolculardan onurlu bir mücadele ve galibiyet bekliyor.

Tarihinin en sıkıntılı günlerini yaşayan Bursaspor’da yarın Beşiktaş ile oynanılacak maç öncesi adeta nefesler tutuldu. Yeşil Beyazlı camia saat 20.00’de başlayacak zorlu mücadele öncesi futbolcuların performansına odaklanmış durumda. Teknik direktör Adnan Örnek yönetimindeki futbolcular Özlüce Tesisleri’nde kampa girerken, tüm hesaplar yıllar sonra Siyah Beyazlı taraftarların da Bursa’da olacağı maçı kazanarak kara bulutları dağıtılması üzerine yapılıyor. Hafta içindeki basın toplantısında taraftara çağrıda bulunan teknik direktör Adnan Örnek 12. adamı tribüne davet etti. Bu karşılaşma bir anlamda camianın da son üç maçta kalesinde 16 gol gören takımla barışması anlamını taşıyor.

BATALLA’YA ÖZEL GÖREVÖzlüce’de en büyük sevinç kaynağı Pablo Martin Batalla’nın sakatlığının iyileşmesi ve takıma dönmesi. Arjantinli futbolcu antrenmanlardaki performansını artırırken, Adnan Örnek takımın maestrosuna yine en önemli görevi verecek. Kafasındaki 11’i maç saatine kadar kimseyle paylaşmama kararı alan Adnan Örnek’in sahaya süreceği kadro merak konusu. Rize deplasmanındaki kötü oyun nedeniyle birçok ismin kızağa çekilmesi gündemde. Yeşil Beyazlı taraftarlar açısından da bu karşılaşma ayrı bir öneme sahip. Bursaspor’a gönül verenler takımlarının yıllar sonra Bursa’ya adım atacak Beşiktaşlı taraftarlar önünde camiaya yakışır bir futbol sergilemesini ve mücadeleyi kazanmasını istiyor.

TRİBÜNLER DOLACAK

Bursaspor taraftarı Beşiktaş ile oynanılacak maça ilgi gösterirken, Timsah Arena’daki mücadele neredeyse kapalı gişe oynanacak. Yeşil Beyazlı taraftarlar dün itibariyle yaklaşık 10 bin bilet satın aldı. Maça 48 saat kalması karşın toplam maçı izleyecek taraftar sayısının kombinelerle birlikte 35 bini aşması bekleniyor. Siyah Beyazlı taraftarlar da kendilerine ayrılan 2 bin 50 biletin toplam bin 739’unu satın aldı.

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr


Yorum yazın