Neden çekildi?

0
6

Timur Noyan’ın çekilmesi herkesi şaşırttı hatta şok etti. Öyle ya bir gün önce kongre üyelerine lansman yaparak projelerini anlatıp destek isteyen aday  neden çekilmişti ki?

Öncelikle yönetim oluşturamadığı için çekildi görüşlerinin doğru olmadığını düşünüyorum. Biraz mantığı ve orta derece zekası olan birileri bunu anlayabilir. Dediğim gibi 24 saat önce gövde gösterisi ile camianın karşısına çıkan bir aday böyle aniden çekiliyorsa, bunun altında farklı bir şeyler vardır. Noyan zaten açıklamasında az çok buna değinmiş. Bana gelen bilgiler de bu yönde. Tam detaylarını henüz ortaya çıkmadı; ama Noyan’ın özellikle ibra konusundaki görüşlerini bilen birileri yanlarına başkalarını da alarak kendisine baskı yapmış sanırım. Kendisinin özel ve iş hayatı ile ilgili konuları gündeme getirerek yıldırma gayretine girildiği yakın çevresince dillendiriliyordu. Demek ki sonunda pes etti. Az çok beni takip edenler bilir kendisinin koyu bir destekçisi falan değildim. Ama bu şekilde saf dışı bırakılmasını çok yanlış bulduğumu söylemek istiyorum.

İBRA KONUSU

Akıllarda kalan soru işaretleri ve güvensizlik insanları soğutur. Şike sürecinde bu yaşandı. İnsanlar futboldan uzaklaştı. İbra konusu da aynen böyle.  Recep Bölükbaşı yönetimi ibra edilir ise camianın büyük kesiminde bu duygular yaşanacak. “İbra olmazsa Bursaspor Kulübü olumsuz etkilenir” havası oluşturulmaya çalışıyordu ama bunun böyle olmadığını Bursasporlu Avukatlar yaptıkları açıklama ile duyurdular. Kaldı ki olsa bile ibra edilmelerinin vereceği vicdanı rahatsızlık camiada çok daha büyük ve kapanmayacak yaralar açacaktır. Suçsuz olan ve aklanmak isteyen yönetimin ibra edilmemesi kendileri için de en doğrusudur. Ancak yanlışlar yapmış insanlar araştırılmaktan korkarlar. Seçim yarışına devam eden adaylar camianın bu konudaki hassasiyetine dikkat etmeli. Kongre üyelerini “ibra etme”  yönünde telkin eden aday eksi puan alır. Taraftarın hassasiyetlere dikkat etmeden hareket edenlerin sonu her zaman aynı oluyor o yüzden akıllı davranmak lazım. Kongre üyeleri kendi öz iradeleri ile kararlarını vereceklerdir. Tabi “İbra edilmeme” konusunda  daha önce kararlı açıklamalar yapan eski başkan ve yöneticilerin tavırları da merakla bekleniyor.

BATALLA VE BELLUSCHİ

Bursaspor tarihinin tartışmasız gelmiş geçmiş en faydalı futbolcusu Batalla’nın dönüşü söz konusu . Böyle bir bir oyuncu aktif futbol yaşamına devam ederken tekrar faydalanmak gerçekten doğru bir hamle. Kendisinin dönüşünü isteyenlerdenim. Bunu vefa için değil, Bursaspor’a faydası olacağını bildiğim için sürekli dillendiriyordum. Pireye kızıp yorganı yakarken kızdığı taraftarlar da var. Ama taraftar büyüktür ve büyükler affeder ve şampiyon apoletli futbolcularına bir şans daha verirler.

Bir diğer sevilen yıldız Belluschi bu sene en çok eksikliğini hissettiren oyunculardan biri. Onun da dönmesi gündemde.

Kesinlikle her türlü fedakarlık yapılıp alınmalı. Bu iki oyuncu ile Timsah Arena’ya çıkacak Bursaspor, ligin ikinci yarısında 45 bin taraftarı ile hiçbir takımı oradan çıkarmaz. Yeşil beyazlı taraftarlar eskiden olduğu gibi maç boyu tango seyreder, maç sonları da 45 bin kişi çiftetelli oynar…