‘Mutlu ve Gururluyuz

0
35

Yemeğe Basketbol takımımızın teknik heyeti ve sporcularının yanı sıra yönetim kurulu üyelerimiz Sezer Sezgin, Fatih Korkmaz ve Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu da katıldı.

Baş antrenörümüz Şemsettin Baş yemekte yaptığı açıklamada çok çalıştıkları sezonun sonunda hedefe ulaştıkları için çok mutlu olduklarını belirtti.

 

BAŞ: “ MUTLU VE GURURLUYUZ” 

Şemsettin Hoca sözlerini şöyle sürdürdü; “ Çok uzun ve yorucu bir sezon geçti. 3 Ağustos 2015 tarihinde başlayıp bugün itibariyle  9 ay 15 gün geçti. Yorucu yaz antrenmanı, kondisyon,  teknik taktik hazırlıktan sonra sezona başladık. Normal sezonuna sert iki maçla lige başladık. Bir tanesinde mağlup olduk. Belki de o maç dönüm noktasıydı. Şapkamızı önümüze koyup eksiklerimizi konuştuk. Daha sonrasında çok iyi basketbol oynadık. Play- Off birinci ve ikinci turunda da iyi oynadık. Ama burada en büyük pay çocuklarımızındır. Çocuklarımızın üzerinde büyük yük vardı. Çok iyi çalıştılar. Oyun disiplinine adapte oldular. Benimle çalışmak kolay değil. Çünkü ben hep kazanmayı isteyen, rakip kim olursa olsun disiplinden ödün vermeyen bir yapıya sahibim. Çünkü bunlar normal sezonda finallere yansıyan durumlar. Büyük bir rahatlıkla şunu söyleyebilirim normal sezondaki performansımızın altında kaldık. Finallerde %50-%60 performans ile oynadık. Dönem dönem bazı maçlarda iyi oynadığımızı düşünüyorum. İstediğimiz basketbolu sahaya yansıtamadık. Hiçbir maçta mücadele etmedik diyemeyiz. Bir şekilde 4 galibiyetle bitirdik ve lige çıktık. İstediğimizi elde ettik. Çok mutlu ve gururluyuz. Yaklaşık iki sene önce çıktığımız yolculukta alnımızın akıyla özellikle de bundan önceki yönetimimiz Recep Bey’e, Erhan ağabey vasıtasıyla beni Sezer Bey’e getirip anlaşan kendisi.  Erhan Başoğlu’na Halil Özyürek’e, Ali Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Herkesin emeği var ama buradaki en büyük pay oyuncularımızın ve bizi her yerde destekleyen taraftarımızın” dedi.

 

BURSASPOR’A YAKIŞANI YAPACAĞIZ

Önümüzdeki yıl Bursaspor’un hedefinin sorulması üzerine Şemsettin Baş, “ Bursaspor’un armasının bulunduğu her branşta hedef başarı ve şampiyonluktur. Yeni bir şubeyiz. Altyapısıyla, basketbol okullarıyla, tesisleriyle büyüyor. Bu büyüme uzayarak değil genişleyerek olmalı. Biz önümüzdeki sene maçlarımızı kaybedebiliriz. Ama hiçbir maçta savaşmadılar dedirtmeyeceğiz diye kendimize söz verdik.  Bunu yapmak zorundayız. Çünkü Bursaspor’a yakışan budur. Biz Bursaspor’u en üst yerlere taşımak istiyoruz” dedi.

SEZGİN: “ BİZE BU SEVİNCİ YAŞATTIKLARI İÇİN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM”

Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Sezer Sezgin yaptığı açıklamada,” Bugün şampiyon takımımız ile yemekte buluştuk. Koca bir sezon yorulduk. 270 antrenman yaptılar. Şampiyonluğun tadını çıkartıyoruz. Sporcu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum bize bu sevinci yaşattıkları için” dedi.

 

KORKMAZ: “ TAKIMIMIZA SONUNA KADAR İNANDIK”

 

Dış İlişkiler ve Pazarlamadan Sorumlu Asbaşkanımız Fatih Korkmaz ise “Çok mutluyuz. Yönetim Kurulumuzun ilk maçı Ankara Ormanspor maçıydı. O maçtaki heyecan sezon sonuna doğru hep devam etti. Takımımıza sonuna kadar inandık. Oradaki heyecanı bize yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. İnşallah 1.ligde de başarılı oluruz. Çünkü basketbolun her geçen gün popülaritesi artırıyor. Bu sezon Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa’daki başarılarını gördük. Çok kısa süre de çok başarılı bir takımımız var. Tebrik ediyorum kendilerini. Önümüzdeki yıllarda inşallah Bursaspor’da Avrupa’da boy gösterecektir” dedi.

Kaptanlarımızda Serhan Kavut , “Gerçekten yorucu bir sezon oldu. Biz bunları hep hayal ettik. Bu yemeği gerçekten hayal ettik. Bunu gerçekleştirdik çok mutluyuz” dedi.

Bir diğer kaptanımız Salih Uğraşan ise “Herkesin bu başarıda kendi heyecanını yaşaması çok güzel. Taraftarımız olsun, masörümüz Şeref olsun, teknik ekip olsun çok güzel atmosfer oluşturduk. Saha içinde oynayan oynamayan tüm arkadaşlar inanmıştı. Biz bunun hayalini kuruyorduk. Anılarımızı konuşacağımız ortamı hayal ediyorduk. Çok şükür bunu yaşadık. Çok mutluyuz” dedi.