Son dakika!

Kulübümüzden TFF’ye tepki

Türkiye Futbol Federasyonu’nun dün gece geç saatlerde yaptığı fikstür değişikliği ile daha önce pazar 13.30’da oynanması gereken Bursaspor-Torku Konyaspor karşılaşması, cumartesi 16.00’ya alındı. Bu değişikliğe bir anlam veremediklerini belirten Yeşil-Beyazlı kulübün basın sözcüsü Suat Paçacı, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
Gecenin bir yarısı federasyonun sitesinden öğreniyoruz ki, Konyaspor maçımız cumartesi gününe alınmış. Bursaspor’u arayan soran yok. Cumartesi günü Osmanlıspor maçını oynadıktan sonra teknik heyetimiz takıma 2 gün izin vermiş, niye, çünkü Torku Konyaspor maçı pazar günü oynanacak diye. Cumartesi oynanacağını bilse izni 2 gün değil, 1 güne indirirdi. Bir gün eksik çalışmanın bedelini kim ödeyecek şimdi? Ligde kalma mücadelelerini cumartesiye, Avrupa Kupası hedefi olan takımların maçlarını pazara almışlar. Bizim düşme ihtimalimiz mi var? Üstelik Torku Konyaspor da 3’üncülüğü garantilemişken bu neyin değişikliği?
“Bu piyon gün gelir sizi mat eder”


Passolig dahil, neredeyse bütün uygulamaların sanki tribünlerin boş kalması için yapılıyor gibi olduğunu da öne süren Suat Paçacı, eleştirilerine şöyle devam etti:
Yıllardır bas bas bağırıyoruz, ey federasyon, Bursa işçi şehri. Cumartesi gününe maç koymak, Bursaspor taraftarına ‘maça gelme’ demektir. Takımını işinden, eşinden önde tutan bu insanlar ne yapsın şimdi? Bu oyunun şahına sesleniyorum; bizi piyon olarak görüyorsunuz, belli. Ama piyon, gün gelir son kareye gider vezir olur, mat eder.

Kaynak: Bursa.com


Yorum yazın