Son dakika!

Kötü oynadık,zora soktuk

İlk iki günün ardından her iki takımında 1’er galibiyeti ve 1’er mağlubiyeti bulunuyordu.

Isparta Işıkkent Spor Salonu’nda Bursaspor’u yaklaşık 200 taraftarımız destekledi. Karşılaşamaya her iki takımın oyuncuları birlikte “Anneler Günü Kutlu Olsun” yazan pankartla sahaya çıktılar.

Şemsettin Baş sahaya Kerem Gülmez, Özgür Şahin, Onur Sonsırma, Salih Uğraşan ve Melih Kapucu beşiyle başladı. Samsun Anakent BŞB  ise Erdem Türetken, Gökhan Şenol, Onur Cumhur Aksoy, Enver Enis Ekmen ve Alp Timuçin Yener beşiyle başladı.Karşılaşmanın ilk sayıları Onur Sonsırma’nın  basketiyle geldi. Karşılaşmanı ilk 5 dakikalık bölümü karşılıklı basketler ile geçildi. Bursaspor Salih, Onur ve Özgür ile sayılar üretirken Samsun Anakent BŞB takımı ise Erdem, Gökhan ve Timuçin ile sayılar buldu ve ilk 5 dakikalık bölüm 12-9 Samsun takımının üstünlüğü ile geçildi.

Çeyreğin ikinci bölümünde Salih Uğraşan, Kerem Gülmez ve Onur Sonsırma ile bulduğumuz sayılar ile bitimine 2.31 kala 21-16 öne geçtik.

Bu dakikadan sonra Yalçın Azizmahmutoğulları ile sayılar bulan Samsun farkı kapatıp öne geçti ve ilk periyodu 25-24 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan Samsun ekibi oldu. Bursaspor isabetsiz şutlar kullanınca Samsun ekibi pota altında Berkay ve Soner ile sayılar buldu ve çeyreğin bitimine 7:09 kala 29-24 önde giren taraf oldu. Bursasporhücumlardan boş dönünce Erdem ve Ahmet Erdoğan ile sayılar bulan Samsun Anakent BŞB 3.01 girilirken 39-28 önde olan taraftı. Geride kalan dakikalarda Bursaspor serbest atış çizgisinden sayılar buldu. Samsun ekibi ise Erdem’in pota altındaki etkili oyunuyla farkı açtı ve soyunma odasına 46-33 önde giren taraf oldu.

Karşılaşmanın ikinci yarısının hemen başında Başantrenör Şemsettin Baş ile Samsun BŞB Anakentli oyuncu arasında yaşanan olaylar nedeniyle maçın hakemi Şemsettin Baş’ı diskalifiye etti.

Savunma sertliğini arttıran Bursaspor Salih Uğraşan ile sayılar bulsa da Samsun takımı kazandığı fauller ile çizgiden sayılar buldu ve çeyreğin bitimine 3.11 dakika kala Samsun Anakent BŞB takımı 13 sayı farkla 55-42 önde girdi.  Kötü şut tercihleri ve hatalı paslarla son bölümde de sayı üretemeyen Bursaspor son periyoda 58-44 geride girdi.

 

Karşılaşmanın son periyodu karşılıklı basketler ile başladı. Samsun ekibi Ahmet ile sayılar bulurken. Bursaspor Salih ve Özgür Şahin ile sayılar son 6:27 kala farkı 9 sayıya indirdik. 62-53.. Bir ara farkı 6 sayıya indirse de Samsun ekibine karşı mücadeleyi 77-71 kaybetti.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Isparta Işıkkent

BURSASPOR: Kerem Gülmez 15, Can Uzun 6, Serhan Kavut, Özgür Şahin 8, Onur Sonsırma 13 , Cihad Şahin 2 , Salih Uğraşan 24, Mesut Kadir Çipa , Mete Doğan , Melih Kapucu 2, Oğuzhan Sungur 2, Okan Özpamir

Başantrenör: Şemsettin Baş

SAMSUN BŞB ANAKENT:  Ahmet Ali Erdoğan , İbrahim Çağrı Yeşildağ 9, Erdem Türetken 21, Gökhan Şenol 12, Onur Cumhur Aksoy, Berkay Gülek3, Yalçın Azizmahmutoğulları 15, Enis Ekmen 5,  Yiğit Özgür Barışık, Utku Bayraktar 2, Soner Şahin 2, Alp Timuçin Yener 6

Başantrenör: Ali Burgul

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor 24–25 Samsun Anakent BŞB

2.Periyot: Bursaspor 33 (9) – (21) 46 Samsun Anakent BŞB

3.Periyot: Bursaspor 44 (11) – (12) 58 Samsun Anakent BŞB

4.Periyot: Bursaspor 71 (27) – (19) 77 Samsun Anakent BŞB

Kaynak: Bursa.com


Yorum yazın