Son dakika!

İşte transferde son durum

Ara transferde kadroyu güçlendirmek isteyen Bursaspor kurmayları Antalya kampında çalışmalarını sürdürüyor. Daha önceki dönemlerde menajer tavsiyeleri ile hareket eden yeşil beyazlı kulüpte bu kez tamamen scout ekibinin Hamza Hamzaoğlu’na sunduğu isimlerden yola çıkarak transfer çalışmalarını sürüyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Yüksel ÇolakTaraftarımızın bir an önce transfer istediğini biliyoruz. Biz de ne kısa sürede bitirmek istiyoruz; ancak bu kez tamamen kendi belirlediğimiz isimler içinde bize en uygun olanları ile anlaşacağız. En uygun derken yanlış anlaşılmasın transferlerimiz kesinlikle kaliteli isimlerden olacak. Yolları ayırmak istediğimiz isimler giderse 5 transfer yapmayı planlıyoruz. Ama özellikle sağ bek başta olmak üzere kanatları güçlendirmek istiyoruz. Sonrasında ayrılacak oyunculara göre forvet ve orta saha takviyelerimiz olacak” derken Ağırlık kazanan isimeler arasında yurt içinden de iki oyuncu olduğunu diğerlerinin yurt dışında forma giyen isimler olduğunu ifade etti.

TRANSFERİN GECİKME NEDENİ NE ?Transferin gecikmesi eleştirileri ile ilgili de konuşan yeşil beyazlı idareciler, “Bunun nedeni elimizde her mevki için bir çok alternatif olması. Karar aşamasındayız. Acele edip hata yapmak istemiyoruz. Scout ekibimizin bize ilettiği isimlerin hepsi kaliteli; ama biz de içlerinden en iyilerini takıma kazandırma gayretindeyiz” derken, geç saatlere kadar çalışıp bu oyuncu havuzunu daralttıklarını belirttiler.

TRANSFER NE ZAMAN BİTER ?

Başkan Ali Ay ve ekibi “Bu haftadan itibaren somut gelişmeler olmaya başlanacak. Hedefimiz Adanaspor maçına kadar tüm transferleri bitirmek. Bursaspor Ligin ikinci yarısında çok daha iyi bir takım olacak. Taraftarımız bize biraz daha zaman versin” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Bursa.com


Yorum yazın