Son dakika!

İlk transfer yurtdışına!

Hamza Hoca, yeni sezonla ilgili ilk hamlesini yapmak üzere… Oumar Niasse’yi bulan isim Bursaspor’a geliyor…

 Hamza Hamzaoğlu, yeni sezonla ilgili ilk transferini kendi ekibine yapmaya hazırlanıyor… Akhisar Belediyespor’dan eski öğrencisi İbrahima Sonko’yualarak… Futbolu geçen yıl bırakan ve zamanını oyuncu portföyünügenişletmeye harcayan Sonko, artık Bursaspor’un yurt dışındaki gözüolacak. Hatırlarsanız, Akhisar’da forma giydiği dönemde Senegalli vatandaşı Oumar Niasse’yi öneren daha doğrusu transferinde önemli rol oynayan bir isimdi. Sonko şu anda Fransa’da ve Hamza Hoca için futbolcu arayışında… Hazırladığı raporları Özlüce’ye gönderiyormuş… Hatta, Fransa’dan aldığım duyuma göre de Sivassporlu Aatıf Chahechouhe’nun menajerlik şirketiyle de sıkı bir temas halindeymiş. Aatıf’ı bilmem ama bize bir Bakambu ya daNiasse tipinde kısa sürede değerini 10’a katlayacak oyuncu bulursa kendisini sırtımızda taşımaya hazırız…

 

NOT: Bu yazı kaleme alındıktan sonra, Başkan Ali Ay, dün akşam FİNAL’de İbrahima Sonko’yla anlaştıklarını açıkladı. Ay ayrıca, Almanya’dan da bir isimle çalışacaklarını belirtti.

 

****

 

Altyapı Direktörü!

 

İbrahima Sonko’yu tamamlayacak bir transfer de Vakıfköy’e yapılıyor…

 

Tabii, İbrahima Sonko’yla birlikte bir transfer de altyapıya geliyor… Adnan Örnek’le uzun süredir temas halindeydi yönetim. Adnan Hoca, herhangi bir aksilik olmaz ise Nisan ayından itibaren Bursaspor’da göreve başlayacak. Görev tanımı da; ALTYAPI DİREKTÖRÜVakıfköy, Yeşil Bursa, Futbol Okulu ve İzleme Komitesi kendisine bağlanacak. Turan Şen, Gençlik Geliştirme Sorumlu olarak görevine devam edecek. Adnan Örnek’ten, Bursaspor bir çok konuda faydalanacaktır… Özellikle 5-6 yıldır Milli Takımlar’da görev yapıyor ve özellikle oyuncu portföyüen geniş isimlerden biri. Sonko’dan yabancı, Adnan Örnek’ten de yerli futbolcu bazında iyi isimler çıkacağını düşünüyorum. Özellikle Avrupa’daki gurbetçi pazarından haberimiz olacağının garantisini verebilirim. Adnan Hoca, bugün Özlüce’ye gelerek yönetimle görüşecek. Bu görüşmeden 3 yıllık bir imza çıkar diye bekliyorum.

 

***

 

Kendir Yaylası

 

2013 yılında dönemin Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak’ın, “Galatasaray, Beşiktaş bizden kamp yeri istedi ama vermedik” sözüyle başladı herşey. Ardından yine o dönemin Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan ve ekibi, girişimleri başlattı ve Kendir Yaylası projesi hayata geçti… Kulübe 30 yıl kiralanması işi 3 yıl sürdü ama değerdi… Körüstan yönetiminden Serkan Sabuncuoğlu bu projeyle çok yakından ilgilendi. Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, her konuda olduğu gibi Kendir Yaylası için de Bursaspor adına mücadele etti. Serkan Sabuncuoğlu ve Anadolu Ajansı’ndan Hüseyin Yeşilkavak’la birlikte o dönem ben de Kendir Yaylası’na gitmiş hayran kalmıştım. Bursaspor’u belki kısa vadede değil ama uzun vadede çok rahatlatacak bir proje. Ali Ay ve ekibinin, burasıyla ilgili düşüncesi yap-işlet-devret modeli. Ciddi bir kaynak sağlanabilir… Üzerine düşmek lazım…

 

***

 

Benzinlik 30, Vakıfköy 10 milyon TL!

Bursaspor’da ana gündem maddesi “Para.” Yönetim de bulup, alacaklara ödeyebilmek için formül üstüne formül üretiyor… Yeni stadyumun yanı sıra, kulübün para getirecek her türlü envanterini çıkarıyorlar… Benzinlik arazisi ve Vakıfköy’le ilgili bir ekspertiz çalışması yapılmış… Leasing şirketlerinin, bu tür gayrimenkuller için “3 yıllığına satın alıp 3 yıl sonunda bedeli karşılığı geri verme” gibi bazı modelleri bulunuyormuş. Detayını tam olarak bende henüz öğrenemedim ama birleasing şirketi, benzinlik arazisi için 30 milyon lira, kullanım hakkı Bursaspor’da olan Vakıfköy için de 10 milyon lira gibi değer biçmiş. 4 Nisan’da yapılacak olan Mali Genel Kurul’da da gayrimenkul alımı ve satımı için yönetim, üyelerinden yetki isteyecek. Leasing şirketinin teklifi değerlendirilir mi, orasını bilemem. Ayrıca, yeni benzinlikler için 8 adet arazi belirlenmiş. Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak görüşmelerden sonra uygun olanlar hemen kulübe kazandırılacak.

 

O daire Bursaspor’a geçmiş

Geçen hafta Yeşil Bursa’ya ait bir dairenin olması gerektiğini ancak bu dairenin satıldığına dairiddiaların olduğunu yazmıştım. Önce, Bursaspor’a devrinde Yeşil Bursa’nın başkanlığını yapan İlyas Acar aradı, “Okuyunca şaşırdım. Çünkü, benim çok emeğim var dairenin alınmasında. Araştırınca, dairenin Bursaspor’a devredildiğini öğrendim” dedi. Ardından da Recep Bölükbaşıaradı, “Biz o daireyi Bursaspor Kulübü’nün üzerine geçirdik. Şu an, benim ve yönetimimle ilgili herkes bir şeyler söylüyor, konuşuyor. Hepsi bitsin en son ben konuşacağım” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak: Orhan GÜNEY/Olay


Yorum yazın