Son dakika!

İçimiz acıyor!

Pulat, kulübün dergisinde yer alan röportajında, göreve geldiklerinde finansman maliyetleri ve kur farkları, genel takım giderleri nedeniyle zarara dönen, seyirci sayısı düşen, maç günü gelirleri azalan, daha fazla olması gereken sponsorluk gelirleri gerileyen bir kulüple karşılaştıklarını vurguladı.

Bursaspor‘un sportif ve mali anlamda ileri taşıyabilecek bir yetkinlikle yönetilebilmesi gerektiğini vurgulayan Pulat,“Bizim, bulunduğumuz ligin en üstlerine oynayan bir takım olmamız gerekir. Güçlü bir finansal yapı ile söz ve taahhütlerine uyan, güven veren bir yönetim tarzı ile bunu başarabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu en önemli hamlemizdi”Pulat, göreve geldiklerinde öncelikle Batalla’nın transferinin gerçekleşmesi için altyapı hazırlamaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Çünkü biz Batalla transferini vergi dairesine olan yaklaşık 10 milyon liralık bir borç nedeniyle gerçekleştiremiyorduk. Başkanımız şahsi kefaletiyle, bu borcu 18 ay yapılandırdık. İlk 5 ayını peşinat olarak ödedik. Batalla’nın transferini bu şekilde gerçekleştirdik. Bu en önemli hamlemizdi. Tüm yönetici ağabeylerimizle Ankara’yı mesken tuttuk, günde 3-4 saatlik uykuyla durarak, bir gün İstanbul bir gün Ankara çalıştık. Hali hazırda çalıştığımız, kredi hesaplarını kapattığımız bir kurum vardı. Dondurulmuş olan kredi limitlerimizi hemen 1-2 günde açarak ilave 7,5 milyonluk bir kredi kullandık. Tabii bu arada 7,5 milyonluk kredi ile anlık ihtiyaçlarımızı gördük. Başkanımız ve yönetimin ciddi katkılarıyla yaklaşık 15 milyon liralık bir yönetici geliri sağlandı.”

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı‘ndan ciddi gelir elde etmeyi hedeflediklerini anlatan Pulat, yeni stadın kulübe 250 ila 300 milyon arasında kazanç getirebilecek bir gelir kapısı olduğunu aktardı.

“İçimiz acıyor”

Pulat, yaptıkları ve yapacakları her şeyi camiayla şeffaf bir şekilde paylaştıklarını belirterek, “Kulüpleri böyle bir borç yükünün altına sokmaya hiçbir yöneticinin hakkı yok. Hiç kimsenin kulüpleri kendi kişisel egoları, hırsları, hataları yüzünden böyle büyük borçların altında bırakmaya hakkı yok. İçimiz acıyor. Bugün Bursaspor için 13-14 milyon lira çok büyük bir rakam.” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: Bursa.com


Yorum yazın