Harun “Kendimi geliştirmeye çalışıyorum”

0
1

Harun Tekin buraya gelmeden önce çok güzel bir yer olduğunu arkadaşlarının anlattığını ancak bu kadarını beklemediğini ifade etti. Daha önce böyle bir çalışma ortamı görmediğini ve çok etkilendiğini belirten Harun, çalışanların fotoğraf çekinme isteklerini de reddetmedi.

İşte Harun Tekin’in açıklamaları.

Burada olmaktan her zaman mutluluk duydum ve keyif aldım. Altı senedir buradayım. Mutlu olmaya da devam edeceğim. Her şey yolunda gidiyor.

“BU SEZON İSTEDİĞİMİZ GİBİ GEÇMEDİ”

Bu sezona iyi başlayamadık. İstediğimiz gibi bir giriş olmadı. Geçen sezonki kadrodan ayrılan bir çok arkadaşımız oldu. Bu bizi ister istemez etkiledi. Yeni gelen arkadaşlarımız da oldu. Birbirimize alışmamız zaman aldı. Ancak son zamanlarda takım olmaya başladık. İyi mücadele ediyoruz. Özellikle Hamza hoca geldiğinden beri iyi işler yapıyoruz.

Ben İstanbul’da Güngören’de oynarken kupada Bursaspor rakibimiz olmuştu. Çok sevinmiştim o zaman Bursaspor’la oynayacaktık ve maçımızı televizyon da verecekti. Güngörenspor’da üç sezon oynadım. İzmir’den İstanbul’a gittiğim zaman benim için zor bir süreç olmuştu. İstanbul’dan Bursa’ya geldiğim zamansa benim için çok güzel olmuştu.

“ŞİMDİ DAHA DA OLGUNLAŞTIM”

Oynamadığım dönemlerde üzülmüştüm. Kariyer için hedeflerimiz için oynuyoruz. Geçen sene ben yaklaşık 45 maç oynamıştım. Benim için bu sezon zor başladı ama bu süreç beni olgunlaştırdı. Bursaspor’da üçüncü kaleci oldum. İkinci kaleci oldum. Birinci kaleci oldum. Bursaspor’da toplam 75 maç oynamışım. İvankov, Carson ve Frey’den çok şeyler öğrendim.

“AVRUPA HEDEFİMİZ NEDEN OLMASIN?”

Üç hafta öncesine kadar Avrupa hedefimiz biraz uzaktı. Şimdi ise rakiplerimiz ile de içerde oynayacağız. Avrupa hedefimiz kendi elimizde. Eskişehirspor maçı öyle bir maçtı ki yenilsek üst sıradan kopup bize yakışmayan alt sıralara yakın olabilirdik. O maçı kazanıp Rize maçını da kazanınca hedefimiz ortaya çıktı.

“ÇOK ÇALIŞIYORUM”

Geçtiğimiz sezon kötü goller yedim. Eksiklerimi kapatmak için çok çalışıyorum. Zaten hocalarımız bu yönde uyarılarda da bulunuyorlar. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bizim kaleci hocaları ile ilişkilerimiz daha farklı oluyor. Yani aslında bizi özel hoca çalıştırmış gibi oluyor. Metin hoca çok esprili biri ve çok açık sözlü bir hoca gerçekten. En çok kaleciler ile beraber gezip dolaşıyoruz.

“HEDEFİM BURADA EFSANE OLMAK”

Bursaspor’da oynayıp efsane olmak istiyorum. EURO 2016’da milli takım formasını giymek istiyorum. Avrupa hedefi her oyuncunun vardır ama kısmet diyorum. Ben Bursaspor’da mutluyum. Sözleşmem 2018’e kadar devam ediyor. Hedefim burada oynamak. Dünyada çok iyi kaleciler var. Neuer, Buffon gibi isimler var. Buffon sanırım üç, dört sene daha oynar. Günümüzde kaleciler libero gibi olacak. Ayak tekniği iyi olmak zorunda. Eskiden kaleci top tutsun derlerdi ancak şimdi bu düşünceler değişti.

“DEFANS OYUNCULARI İLE İYİ ANLAŞIYORUM”

Serdar ile uzun zamandır oynuyoruz. Sivok ve Dany yeni geldi. Şamil ile de anlaşıyorum. Aralarında Serdar ile fazla oynadım. Herkesin eksikleri oluyor. Hele ki kendi eksiklerinizi bildiğiniz zaman daha yararlı oluyor kendiniz için. Önümde kim olursa onunla oynuyorum benim için bir özel isim yok.

“BATALLA’NI GERİ DÖNMESİNDEN ÇOK MUTLUYUM”

Batalla döndüğü için çok mutluyuz. Soyunma odasında bazen “Pablo Martin Batalla” tezahüratı yapıyoruz. Adamdan mütevazilik akıyor. Tribünlere giderken bile utanarak gidiyor. Çok özverili bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Takım için sahada savaşıyor. Çok mücadele ediyor. Defanstan bile top çıkartıyor. Batalla’ya yapılan tezahüratlardan mutlu oluyorum. Takımda hiç kimse bu konuda farklı düşünmüyordur.

“TARAFTARIMIZ BİZİM İTİCİ GÜCÜMÜZ”

Stadımız 40 Bin kişi olsa muhteşem olacak. Bu hafta 9 Bin kişi varken bile nasıl baskı olduğunu gördük. Taraftarımızın desteği ile bu stattan hiçbir takım çıkamaz. Çok güzel bir stadyumda oynuyoruz. Ancak Atatürk Stadı da bizim için çok önemliydi. Çok güzel anılarımız vardı orada ama Timsah Arena’da çok teknolojik ve güzel bir stadyum oldu. Taraftarımız yanımızda olsun yeter.

“KALECİ TAKIM İÇİN BİR PUAN DEĞERİNDEDİR”

Kaleciler yalnız adamlardır. Biz hata yaptığımız anlarda gol olarak geri dönüyor. Forvet veya orta saha hata yapınca arkasında o hatayı kapatacak oyuncular var. Bizim ise kimse yok. O nedenle kaleciler takım için bir puan değerindedirler.

“BURAYI GÖRÜNCE BURSA’YI GEZMEME GEREK KALMADI”

Burada Bursa’nın her yerini gezmiş, Mudanya’dan Uludağ’a kadar gitmiş gibi oldum. Çok güzel bir çalışma ortamı var. Yapanların emeğine sağlık. Farklı bir ortam olmuş. Antrenman dışında burada zaman geçirebilirim.