Hamzaoğlu: Geleceğe yürüyoruz

0
5

Her geçen gün çok daha iyi futbol oynadıklarını belirten Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Daha iyi noktalara geleceğiz. Gaziantep ve Başakşehir gibi üzücü maçlar da oldu. Bunların hepsini geride bıraktık ve geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sürdürüyoruz” dedi.

 Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, gündemdeki birçok konuya açıklık getirdi. Puan anlamında bekledikleri noktada olduklarını belirten Hamzaoğlu, kedisinin en çok üzen maçın Gaziantepspor karşılaşması olduğunu dile getirerek, “Erdem’e verilen kırmızı kart vardı. Kazanabileceğimiz bir maç olduğunu düşünüyorum. Onun dışında burada yaşadığımız Başakşehir maçı. Sonuçtan daha çok yaşadığımız olaylar biraz üzdü beni ama şu anda her şeyi geride bıraktık ve hep beraber emin adımlarla geleceğe yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

PERFORMANSLARI SEVİNDİRİYOR

“Harun ve Jorquera’nın performansı bizi sevindiriyor” diyerek sözlerine devam eden Hamzaoğlu, şunları söyledi: “Bütün takımımız istekli ve keyif alarak antrenmanlarını sürdürüyor. Maçlarda da Bursaspor için oldukça iyi mücadele ediyorlar. Ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya gayret gösteriyorlar. Hem Harun’un bireysel performansı, hem de Jorquera’nın performansı ayrıca bizi sevindiriyor ama gol atamayıp, performansı iyi olan başka arkadaşlarımız da var. Onlar sadece skora etki ettiği için ön plana çıktı. Ben hem onlardan hem de diğer oyuncularımdan son derece memnunum.”

Çok üzüldüm

Hazırlık maçında dizi çıkan Serdar Kurtuluş’un pozisyonunun kendisini çok üzdüğünü ifade eden Hamzaoğlu, “Çok üzüldüm. Ben dizinin çıktığını gördüm. Kırık da olabilir endişesi yaşadım. Bir futbolcu için en kötü şeydir sakatlık. Bırakın ayları birkaç gün bile uzak kalmak oyuncunun canını sıkar. Serdar için çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok. İnşallah bir an önce aramıza dönecektir. Ben inanıyorum, Serdar güçlü bir karakter ve sakatlığı çabuk atlatacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Bahanem olmadı

Sakat oyuncuların fazla olmasının teknik heyet olarak kendilerini etkilemediğini ifade eden deneyimli teknik adam, “Benim yapımda öyle bir şey yok. Allah kimseye göstermesin tabii hepsi benim için çok değerli oyuncular. Biz antrenörler olmayan için üzülmeye pek vakti olmayan insanlarız. Bir an önce o üzüntüyü ve o arkadaşımızı bir kenara koymalı ve farklı kapı açmalıyız. Bu tarafta da diğer kalan sağlam oyuncularla beraber iyi bir kadro oluşturup, önümüzdeki maça da en iyi şekilde hazırlanmak zorundayız. Dolayısıyla ben bunu iyi yaptığımı düşünüyorum. O kapıyı kapatıp, bu tarafa dönebiliyorum. Öyle bir bahanem hiçbir zaman olmuyor” dedi.

Her dakika farklı bir şov

Taraftarların kendilerine olan desteğini iyi bulduğunu dile getiren Hamzaoğlu, “Atatürk Stadı’ndan sonra yeni stadı birden bire doldurmak kolay bir şey değil ama ben her geçen gün taraftarımızın büyüyeceğine inanıyorum. Bizim taraftarlarımız oldukça iyi. Şölen havasında geçiyor tribünler. Her dakika farklı bir şov sunabiliyorlar. Bu hem bizi motive ediyor, hem tribüne gelen taraftarları ve diğer seyircileri de motive ediyor” şeklinde konuştu.

Batalla bu sevgiyi hak ediyor

Batalla’nın çok doğru bir karakter ve çok düzgün bir insan olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, “Her şeyden önce bu sevgiyi hak ediyor. Bursaspor doğru bir modele değer veriyor ve onu sahipleniyor. İnşallah o da hem futbol hayatı boyunca hem de futbol hayatı bittikten sonra Bursaspor ile bu birlikteliği sürdürür. Bursaspor için önemli bir değer. Bursaspor’un geleceği için de önemli bir örnek. Pablo’nun en önemli özelliği sadece kendi oynamaması. O takımın bir parçası olabiliyor ve çevresine de olumlu şekilde yansımaları oluyor” dedi.

Onlar bizim için değerli

TFF 1. Lig ekiplerinden Bandırmaspor’da kiralık olarak forma giyen oyuncuları da takip ettiğini vurgulayan Hamzaoğlu, “Zaman zaman oynuyorlar, zaman zaman forma şansı bulamıyorlar ama onlar bizim için değerli. Sadece oynayarak değil, oynamadan da tecrübe kazanmaları önemli bizim için. Onlar da kendilerini geliştirip, aramıza dönecekler” açıklamasını yaptı.

Düşmanlığa anlam veremiyorum

Deplasman yasağının kalkmasıyla ilgili de konuşan tecrübeli teknik adam, “Keşke bu tür şeyleri yaşamadan toplum olarak bunun farkına varabilseydik. Hep zorluklar bizi birleştiriyor. Biz iyi günlerde de birlik olabilmeyi becermeliyiz. Bundan sonra hep kötü gün beklememeliyiz. Taraftarlar arasındaki düşmanlıklar zaten hiç anlam veremediğim şey. Yaptığımız iş keyifli bir oyun. Sahada bunu güzel ortaya koyan takımları alkışlayabilmeliyiz hep beraber. Deplasman yasaklarının kalkması çok güzel. Taraftarlar arasında dostluğu pekiştirecek organizasyonlar yapılmalı” dedi.