Hamza Hamzaoğlu’nun tek derdi…

0
0

Kasımpaşa’yı evinde 4-1’lik skorla mağlup eden Bursaspor’da Hamza Hamzaoğlu’nun oyuncu seçimleri mücadeleye damga vurdu. Genç çalıştırıcı, performansı düşük olan ve sezon başından bu yana istenen oyunu bir türlü sahaya yansıtamayan futbolcuların yanı sıra, formayı hak eden futbolculara da şans veriyor. Mert Günok’un istenen seviyeye ulaşamamasının ardından kaleyi Harun Tekin’e emanet eden Hamzaoğlu, Şamil Çinaz’ı da Serdar Aziz’in yokluğunda kadroya monte etti.

SERCAN TEKRAR DÖNDÜ

Bu futbolcuların performansı büyük beğeni toplarken, Hamza Hamzaoğlu, formunun zirvesinde bulunan Sercan Yıldırım’ı kenara çekip, Baladz Dzsudzsak’ı da kazanma yoluna gitmişti. Ancak Macar yıldız bu şansı iyi kullanamazken, Hamzaoğlu tekrar Sercan’a yöneldi ve oyuncu ilk 11’de döndüğü ilk maçta yine ağları havalandırmayı başardı. Başarılı teknik adam, Bekir Yılmaz, Cristobal Jorquera, Erdem Özgenç ve Tomas Necid’de de ısrar ederek futbolcuları kazanmayı düşündü.

TRAORE’Yİ OYNATTI

Ancak bu futbolcular verilen şansları iyi kullanamadı. Orta alanda Jem Paul Karacan’ın kart cezalısı olması sebebiyle orta alanda düşünmeden Bakaya Traore’yi sahaya süren Hamza Hamzaoğlu, oyuncu kazanmak adına önemli bir adım daha attı. Transfer olduğu günden bu yana kanatta görev alan Deniz de Sutter ile Necid’in formsuzluğunda forvet hattında oynadı. Hosogai ile Emre Taşdemir ise aldığı şansı iyi kullanan oyuncular arasında yer aldı.

SIRA GENÇLERDE

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu düzenlediği basın toplantılarında, gelecek haftalarda genç futbolculara şans vereceğinin sinyalini vermişti.

U21 Takımı’nın başarılı yürüyüşünü takip eden Hamzaoğlu’nun önümüzdeki haftalarda Kubilay Kanatsızkuş, Mert Örnek, Emirhan Aydoğan, Furkan Soyalp ve Furkan Ünver gibi gelecek vadeden oyuncuları sahaya sürmesi bekleniyor. Camia da Hamzaoğlu’nun bu hamleyi yapmasını iple çekiyor.