Son dakika!

Gece gündüz çalışıyoruz

Geceye CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Fan Club üyelerinin yanı sıra Başkanımız Ali Ay, yönetim kurulu üyelerimiz ve  Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Bursa Fan Club Başkanı ve aynı zamanda Bursaspor’umuzun 2.Başkanı Ali Ademoğlu yaptı.

ADEMOĞLU: ‘’ FAN CLUB OLARAK İLKLERİ YAPTIK”Öncelikle görevi başında vefat eden rahmetli Erhan Tamiş’e rahmet diliyorum. Ailesine de sabırlar diliyorum. Kulübümüzün de başı sağolsun.

Başkanımız Ali Ay gecede yaptığı konuşmada Bursa Fan Club’ın Bursa kenti için çok güzel çalışmalara imza attığını söyledi. Az evvel 25 yılı 15 dakikaya sığdırmaya çalıştık. Bursa’da doğan ve doyan bu kentte hizmet etmeli ve bu kente aşık olmalıdır. Bursa kenti çok önemli bir kent. Özel bir kentte yaşıyoruz. Bu kente dahil olmak gerekiyor. Bu kent verdiklerinin alamadığı yaşadığı ve her yıl Çanakkale kadar göç alan bir kent. Hiçbir master bir planı yoktu. Eylemler yaptık. Neden bizim çevre yolumuz yok. Havalananımız yok dedik. Hep Bursa için çalıştık. Türkiye’de ilk defa futbolu ilkokula indirdik. Uluslararası turnuva düzenledik. Bu da bir derneğin yaptığı ilkti. İnşallah bundan sonra yeni yapılan Yavuz Sultan Selim ve Körfez köprüsüne Bursaspor bayrağı asmak nasip olur.

HAMZAOĞLU: ‘’ BİZLERDEN BEKLENTİLERİN FARKINDAYIZ”

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ise Bursa’da beklediğinden çok daha güzel bir otam bulduğunu belirtti. Hamzaoğlu, “Bursaspor’un konuşulacağı bir toplantıda bizim de söyleyeceklerimiz önem arz edecektir. Bursa’ya gelirken çok güzel bir heyecan içindeydim ve bu ortamları görünce heyecanım katlanarak artıyor. Sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz. İnşallah bizlerde beklenen başarıları yakalamada sizlere karşı mahcup olmayız. Bizi göreve getirdiniz değer verdiniz. İnşallah bizde bu görev boşa çıkarmayacağız. Kulübümüzün içinde bulunduğu durumu Başkanımız size aktaracaktır. Çok değerli bir başkan ve yöneticilere sahibiz. Her gün biz onların yukarıda ne kadar mücadele verdiklerini görüyoruz. Bursaspor için herkesin kapısını çaldıklarını görüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Biz de aşağıda daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. İyi bir uyum içerisindeyiz. İyi bir kadromuz vardı. Fakat zamana ihtiyacı vardı. Ertuğrul Hocamızı saygıyla selamlamak istiyorum. Çok önemli ir şampiyonluk kazandıran bir isim ve bize de örnek oldu. Televizyonda bir sahnede gördüğümde üzülmüştüm. Ama bazen her şeyi iyi yapmak istersiniz ama sonuçlar istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu sene de Ertuğrul Hoca bunu yaşadı. Kendisi ile görüştüm. “Teklif var ne diyorsun?” dedim, “Hiç çekinmeden büyük gönül rahatlığı ile gidebilirsin. Bursa çok güzel, insanlar çok iyi. Çalışma ortamı çok iyi. Başarılı olabileceğin bir yer” dedi. Söylediğinden çok daha iyi bir ortamda karşılaştım. Kendisine teşekkür ediyorum. Mevcut olan kadromuzla biz biraz daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hem kısa hem uzun vadeli planlarımız var. Sık sık oturup konuşuyoruz. Birlikte bir yol haritası çizdik ve birlikte yol alacağız inlşallah. Mali anlamda kulübümüzü düzlüğe çıkartabilmek. Kafamızın üstünde giyotin olmadan sportif başarıları daha rahat yakalayabiliriz. Biz ne kadar önce yakalayabilirsek onu yakalamak istiyoruz. Kulübün içinde bulunduğu durumu göz ardı etmeyeceğiz. Bursaspor’u zarara getirecek en ufak bir olayın içinde olmayacağız. Bursa’ya ve Bursaspor’a vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

AYDIN: “ UMARIM SEZON SONU BURSASPOR AVRUPA’DA YERİNİ ALIR”

CHP Milletvekili Erkan Aydın gecede yaptığı konuşmada Bursaspor’un sıkıntılarının çözümü adına kendisine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Aydın gecede şu konuşmayı yaptı; “Bugünün gündemi Bursaspor. Bursaspor’un içinde bulunduğu durum ve daha iyi yerlere nasıl gelebiliriz. Çok ümitsiz bir tablodan bugün Avrupa Kupaları şansı olan bir duruma geldik. Acaba düşer mi derken şimdi Avrupa’yı konuşabilen bir duruma geldi. Hepimiz adına sevindirici bir durum. Umarım sezon sonunda bunu başarabilen bir Bursaspor olur. Dışarıdan bunları söylemek kolay ama içinde ne kadar sıkıntıların olduğunu biliyoruz. İki üç yıldır sürüyor. Önemli olan katkı koyabilmek ve çözüm üretebilmek. Herkesin gücü nispetinde elini taşın altına koyduğu zaman daha iyi yerlerde olacaktır. Bizlerin üzerine düşen bir şey olduğunda her zaman hazırım.”

 

BAŞKAN ALİ AY : “ MALİ TABLOYU DÜZELTMELİYİZ”

Fan Club’un neler yaptığını, nelere ulaştığını, eğitimde, sağlıkta sosyal faaliyetlerde futbolda neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Ben burada özelikle başkan ve tüm üyelere sesleniyorum. Böyle bir birliktelik kurduğunuz için hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Allah tüm yaptıklarınızı daim etsin. Allah bazı insanları çok fakir ve cimri yaratır. Fakirdirler, milyonları vardır. Katları, yatları, fabrikaları vardır ama elleri ceplerine gitmez. Bu insanları ben fakir olarak addediyorum. Çünkü bir şeyler vermek için çok zengin olmaya gerek yok. Ben bu konuda tüm derneklere STK’lara, sanayicilere, esnaflara örnek olması açısından Fan Club’ün aldıkları loca için tekrar kutluyorum. Kongrede belirtmiştim. Ben neden aday oldum? Şimdi bizden önceki yönetim diyebilir hep bizimle alakalı konuşuyorsunuz diye. Bakın arkadaşlar ben sadece bir önceki yönetimden bahsetmiyorum. Daha önceki dönemlerde de maalesef iyi yönetilememiş. Bu işin bir finans tarafı var. Eğer sizin 60 milyonluk geliriz var ise bunu karşılığında 150-200 milyon harcıyorsanız bu yönetmek değildir. Bu tamamıyla çok sevdiğimiz Bursaspor’umuz batırmak demektir. Şuanda borç 270 milyon deniliyor ama ben tabii tüm gün hesaplar ile uğraşıyorum. Bizim sadece bu ay ödeyeceğimiz stopaj ve vergiler 3 milyon 700 bin TL . Bu paralarla dönen kulüpler var. Kulüpler Birliği’ndeki arkadaşlar ile görüştük. Cumhurbaşkanımız bizi ağırladı. Orada herkes kendi kulübünden bahsetti. Beş veya 6 tane kulüp haricinde tüm kulüpler borç batağında. Toplam borç rakamı 4.2 Milyar TL. Spor bakanımız , TFF ve Kulüpler Birliği bir taslak hazırlıyorlar. Bu taslak ile 3 kamu bankası birleşecek ve kulüplere uzun vadeli kredi vereceklerdi ama Cumhurbaşkanımız böyle bir olaya sıcak bakmadığını belirtti. Neticede bu para milletin parası.

Bazı kulüpler futbolcularına 300 bin euro’nun üzerinde para vermemişler. Bazıları ise 450 bin Euro’yu geçmemiş. Bizde sadece 1 futbolcunu maliyeti 2 milyon Euro. İnşallah satarken bu futbolculardan çok fazla zarar etmeyiz. İnşallah bunun üstesinden geleceğiz. Biz bu tabloyu biliyorduk. Eski arkadaşlar ile konuştuk. Bana söylenen aylık 11 milyon gider denildi.  20 Milyonun altına düşmüyor. Neden çünkü borçlar biriktirilmiş ve Ocak- Şubat- Mart- Nisan – Haziran – Temmuz aylarında bu ödemeleri yapmak zorundayız. Bu sadece Recep Bölükbaşı’ndan kaynaklanan sorun değil daha önceden de geliyor ancak Recep başkanımız işi biraz fazla abartmış. Belki o da stadyumdan fazla gelir elde edileceğini düşünerek hareket etmiştir.

HAMZA HOCA TAKIMI TOPARLADI

Gelelim sportif başarıya. Burada da Hamza hoca takımı toparladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Önceki yönetim Batalla’yı almıştı ama parasını biz ödedik. Sonra Deniz ve Jem Paul Karacan’ı aldık. İkinci yarı da en iyi 5-6 takımdan birisiyiz. Eğer biz başarıyı böyle devam ettirsek Avrupa’ya gitme şansımız da açılabilir. İnşallah başarılı olur Avrupa’ya da gideriz.

Benim tekrar tüm sanayici arkadaşlarıma sesleniyorum. Ben loca alın, isim hakkı alın derken  kendi cebime bunu istemiyorum. Bursaspor hepimizi ortak paydası, değeri. Bursaspor kazanınca hepimiz mutlu oluyoruz. Yenilince de hepimizi üzülüyoruz. Tüm sanayicilerimize sesleniyorum. Lütfen Bursaspor’u geri çevirmeyin. Bursaspor’a gerekli yardımları yapın. İsim hakları ve locaları sattığımız takdirde 60-65 Milyon TL gibi bir rakam kulübe geliyor. Bu bizi uçurur. Belediye başkanımıza buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Benzin istasyonları projesini de gerçekleştirirsek Bursaspor düzlüğe çıkacaktır.

Benim olmazsa olmazlarımdan bir tanesi ASSET konusuydu. ASSET ile ilgili sözleşmeyi feshettik. Bazı arkadaşlar bunu inanmıyorlar hala laflar duyuyoruz.

YÖNETİCİ ARKADAŞLARIM ÇOK ÇALIŞIYORLAR

Hukuktan Hakan kardeşimiz, Mali tabloda Fatih kardeşimiz, transferlerde futbolcular ile yapılan işlerde Yüksel kardeşimiz. Ali Ademoğlu kardeşimiz her yerde var. Benim hem sağ kolum hem de bana pozitif enerji veren bir arkadaşımız. Onu görünce yüzüm gülümsüyor. Şükrü kardeşimiz Yeşil Bursa’da. Göreve gelmeden önce takım 22 maçta 24 puan toplamıştı. Çekmişoğlu başkanlığında 9 maçta 22 puan aldı. Yeşil Bursa’da işler iyi giderse play-off oynayacak. İkinci lige çıkartabilirsek o zaman Bursaspor’a futbolcu yetiştirmekte daha iyi olacaktır.

VOLEYBOLUN ARDINDAN BASKETBOLDA DA ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ

Voleybol takımımız şampiyon oldu. Eski yönetime de çok teşekkür ediyorum. Namağlup şampiyon olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Basketbol takımımızda grubunda birinci oldu inşallah onlarda şampiyon olacaktır.

Altyapı takımlarımız da şampiyonluğa oynuyorlar. Erhan kardeşimize çok üzüldük. Allah’tan rahmet diliyorum. Allah geride kalanlara sabır versin.

Benim olmazsa olmazlarımdan bir tanesi de altyapı. Altyapı Bursaspor’un kurtuluşu. Biliyorsunuz şampiyon olduğumuz sene altyapıdan 4-5 futbolcumuz vardı. Ali Turan kardeşimiz de çok uğraş veriyor. Seneye inşallah oraya ilkokul-ortaokul ve lise düşünüyoruz. Bizim insanımız futbola para vermez ama hayır işi olduğu zaman herkes destek olur. Hayırseverlerden kesinlikle eminim. Hocamızda altyapıya önem veriyor. Tam kendime göre hoca buldum. Mali tabloyu o da çok iyi biliyor. Bizden bu sene çok pahalı transfer beklemeyin. Belki araya bir tane sıkıştırabilir. Ben öncelikle mali tabloyu düşünmek zorundayım. Bizim harcayacağımız en fazla 50 milyon TL’dir. Bizleri ağırladığını için çok teşekkür ediyorum.

Gecenin sonunda Bursa Fan Club Başkanı Ali Ademoğlu, Başkanımız Ali Ay’a gecenin anısına kahve fincan takımı hediye etti.

Gecenin sonunda İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu’nun 57.yaş günü kutlandı.

Kaynak: Bursaspor.org


Yorum yazın