Son dakika!

Futbolcuların psikolojisi bozulmuş

Beşiktaş maçının kendileri için fırsat olduğunu dile getiren Bursaspor Teknik Direktörü Adnan Örnek, “Bu karşılaşma bizim tedavimiz, ilacımız gibi bir şey olacak. Futbolcuların psikolojisi bozulmuş durumda” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Teknik Direktörü Adnan Örnek, önemli açıklamalar yaptı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Örnek, Beşiktaş maçının kendileri için oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı. Zor bir süreçten geçtiklerini söyleyen genç teknik adam, “Camiamız büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Alınan sonuçlar bize yakışmıyor. Bir an önce toparlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu da Beşiktaş maçıyla başlamalı. Sadece mücadele etmenin yeterli olmadığı bir sürece girmiş bulunmaktayız. Bütün maçlarda kazanmak için sahaya çıkacağız. Futbolcuların psikolojileri bozulmuş. Böyle bir durum takımın başına ilk kez geliyor. Bu süreçten bir an önce çıkmalarını bekliyoruz. Biz de elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

TARİH DE YAZABİLİR…Bursaspor’un bu durumunun kimseye yakışmadığını söyleyen Örnek, “Bursaspor hep zirvede olmalı. Bu süreci çok kısa bir sürede Beşiktaş maçıyla beraber atlatmak zorundayız. Beşiktaş maçı hepimiz için büyük bir fırsat. Bizim tedavimiz, ilacımız gibi bir şey olacak. Siyah Beyazlı takımla oynanan maçları ben futbol oynarken de sevmişimdir. Farklı bir ambiyans oluyor. Beşiktaş maçlarında da kazanmayı çokça başaran bir futbolcu olarak böyle bir sürece girmek isterim. Bu karşılaşmayla beraber ayağa kalmak, dirilmek bizim için önemli bir fırsat. Tarih de yazabilir çocuklar. Her başarı, her zafer geçmiştekileri unutturuyor. Yepyeni bir sayfa açıp, kenetlenmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

TARAFTARIMIZ AYAĞA KALKMIŞ DURUMDA

Taraftarlarıyla bütünleşmeleri gerektiğini söyleyen Adnan Örnek, şunları söyledi:

“Taraftarımız ayağa kalkmış durumda. Bizim de beklentimiz bu. Bu şehrin taraftarı, bu takım kenetlendiğinde nasıl başarılar elde ediliyor. Daha önce Avrupa Kupaları gerçekleşti, şampiyonluklar yaşandı. Bu takım en zor döneminde taraftarıyla bir araya geldiğinde başarı elde etti. Futbolcu sahada mücadelesini yapacak, taraftar da tribünde destek verecek. Zaten bugüne kadar desteklerini verdiler. Artık daha büyük çabayla destek vereceklerini düşünüyorum. Bursaspor takımı şehriyle bütünleşirse her takımı yenebilir. Beşiktaş ligin en iyi takımlarından ama onlar için de zor bir maç olacak. Onu hissedebiliyorum.”

ÇOK DA ZOR OLMASA GEREK

Bir basın mensubunun, ‘Altyapıdaki başarı A takımda neden yok?’ sorusunu yanıtlayan Örnek, “U19 takımımız güzel bir iş başardı. Bir ilki gerçekleştirdi. Kısa bir sürede sabırla, sistem ve organizasyon kurduk orada. Üst düzey takımlar ne yapıyorsa onları yapmaya çalıştık. Altyapıda böyle bir organizasyon yapabiliyorsanız kısa sürede demek ki Bursaspor A Takımı’nda yapacağınız iyi sistemlerle başarıyı yakalamanız çok da zor olmasa gerek. Takımda bir sürü problem olmuş, hoca değişmiş ama sistem aynı olursa başarılar daim kalır. Bursaspor organizasyonu iyi kurmak zorunda” şeklinde konuştu.

İYİ Kİ YAPMIŞIM

Altyapıdaki yabancı oyunculara ilişkin yapılan eleştirilere de cevap veren Adnan Örnek, “TFF 10 senedir yabancı oyuncu hakkı vermiş. Altyapıya nitelikli oyuncu al, A takımına yetiştir diye. Eğer bu oyuncular nitelikliyse bu oyuncuları Türk yap demişler. Bunu Bursaspor Kulübü dışında kimse kullanmamış. Ben bunu iyi ki yapmışım. Bu organizasyonların bütün kulüpler tarafından yapılacağına inanıyorum. Her yaş kategorisinde yabancı uyruklu 3 yabancı oyuncu oynatabilirsin diye kural var. Enes’leri, Kubilay’ları, Ozan’ları zaten durduramazsınız. Gelen yabancılar bunlara da katkı sağlamaya başladı. Kaliteli oyuncu takım kalitesini de yükseltir. Yabancı oyuncuyu altyapıdan yetiştirme işini dünyada birçok kulüp yapıyor” ifadelerini kullandı.

TRAVMA YAŞIYORLAR

Alınan kötü sonuçlardan sonra futbolcuların da çok üzüldüğünü dile getiren Adnan Örnek, “Onlar da travma yaşıyorlar ama bir şekilde bunu atlatmak zorundayız. Burası Bursaspor takımı. Artık maç kazanmak zorundayız. Onlar da bu işin mazeretinin olmadığını biliyorlar. Bursaspor taraftarı oyuncusunun arkasında. Futbolcu da artık rahat olmalı. Bu haftadan itibaren böyle düşüneceklerine inanıyorum. Beşiktaş maçıyla beraber bu savaşı göstereceklerine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr - Barış Yalım


Yorum yazın