Filenin Timsahları Namağlup İkinci Ligde !

0
1

Karşılaşmayı Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticimiz Sezer Sezgin ve Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu ile Ankara ve çevre illerden gelen yaklaşık 50 taraftarımız da takip etti.

Bursaspor’umuz Finallerin ilk gününde Gençlerbirliği takımını 3-0, ikinci gün ise Denizli Gençlik Hizmetleri takımını 3-1 mağlup ederek ikinci lige çıkmayı garantilemişti. Alaşehir Belediyesi ise ilk gün Denizli Gençlik Hizmetleri’ni 3-0, ikinci gün de Gençlerbirliği takımını aynı skorla mağlup etmişti.

Sezonun iki namağlup ekibinin maçı beklenildiği gibi çekişmeli başladı. Karşılaşmanın ilk teknik molasına Alaşehir Belediyesi 8-7 önde girmesini bildi. Bursaspor’umuz setin ikinci bölümünde Dilara, Yasemin ve Dilek ile bulduğu sayılar ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Setin son bölümünde file üstü gücünü gösteren Bahar ve Yasemin ile sayılar bulduk ve 25 dakika süren ilk seti 25-19 kazanmasını bildik.

Müsabakanın ikinci setine Alaşehir Belediyesi iyi başladı. Bir ara 6-3 öne geçen Alaşehir Belediyesi’ne takımımız çok iyi karşılık verdi. Şiirsel’in etkili servislerine Dilara, Yasemin ve Dilek’in ile file üstü gücü eklenince takımımız ilk teknik molaya 8-7 öne girmesini bildi. Setin ikinci bölümünde oyun konsantrasyonunu iyice arttıran kızlarımız savunmada etkili oynayınca ikinci teknik molaya 16-11 önde girmesini bildi. Setin son bölümünde Dilara, Dilek ve Bahar’ın sayılarıyla takımımız 28 dakika süren ikinci seti de 25-21 kazanarak skoru 2-0’a getirdi.

Karşılaşmanın üçünü setine Alaşehir Belediyesi etkili başladı. Takımımız servislerde ve manşetlerde hata yapınca ilk teknik molaya 8-3 geride girdi. Setin ikinci bölümünde Bursaspor’umuz oyuna ağırlığını koydu. Etkili servis ve hücumlarla rakibini yakaladı ve ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi.

MAÇMETRE:

SALON: Selim Sırrı Tarcan

HAKEMLER: Salim Aktaş, Yrd: Kazım Pehlivan

BURSASPOR: İrem Özgür, Yasemin Şahin, Dilek Erken, Şiirsel Altın, Dilara Dağyar,  Bahar Ekinci (L:Sedef Sazlıdere)  Yedekler: Buse Özden,  Nazlı Koç, Sevdanur Köksalan, Hale Kantarcıoğlu, Meyra Beyhan

Baş Antrenör: Emin İmen

ALAŞEHİR BELEDİYESİ: Tülay Öner, Büşra Özmen, Gizem Dirik, Çiğdem Nahun, Burcu Evin (L: Sevinç Şenkuş)

Yedekler: Tuğçe Dalar, Tuğçe Samanlı, Zeynep Sezer, Begüm Kılıçaslan, Şerife Acar, Buse Serbest

Baş Antrenör: Kürşad Çetin

SETLER:

1.Set: Bursaspor 25-19 Alaşehir Belediyesi ( Süre 25 Dk )

2.Set: Bursaspor 25-21 Alaşehir Belediyesi ( Süre 28 Dk )

3.Set: Bursaspor 25-17 Alaşehir Belediyesi ( Süre 25 Dk)