Son dakika!

Dr. Hakan Ayaz’dan açıklama!

Bursaspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Akhisar Belediyespor’a 4-1 yenildiği maçta sakatlanan  Josua John’un enfeksiyon kaptığı haberlerine dair açıklamada şu ifadelere yer verildi.

  1. 12 değil 4 dikiş atılmıştır.
  2. MÜDAHALE ORTAMI, dikiş materyalleri ve aletleri tamamen sterildi
  3. SAKATLIĞIN HİÇBİR DÖNEMİNDE ASLA ENFEKSİYON GELİŞMEMİŞTİR


  4. Sporcu aynı gece hastaneye sevk edilerek kontrolü sağlanmış ve her ihtimale karşı TETANUS aşısı yaptırılmıştır.
  5. Sakatlığın 6.gününde yine benim sevk’im ile hastahaneye gönderilerek yara kontrolü ve kan tahlilleri yapılmış HİÇBİR ENFEKSİYON bulgusuna rastlanmamış ve yara içerisine olan her penetran ( delici) yaralanmada normal olarak oluşabilecek hematom ( birikmiş kan pıhtısı) drenaj yapılarak boşaltılmıştır.
  6. Sporcu antrenman yapamayacağının bildirilmesi üzerine ailesini görmek amacı ile izinli olarak gittiği Hollanda’da gittiği bir doktor tarafından, DAHA ÖNCE BİZİM DE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ VE SONRADAN YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ PRİMER KAS TAMİRİ ( yırtılan kasın dikilmesi) sadece 2 dikiş alttan atılarak lokal uygulama yapılmıştır.
  7. Yani özet olarak sakatlığının uzamasının sebebi ENFEKSİYON DEĞİL, penetran yaralanma sonucu kas dokusunda meydana gelen KAS RÜPTÜRÜ ( yırtığı ) dır.
  8. Bütün bunların ışığında, sizi bilgilendirme amacım kendimi savunmak değil öncelikle DOĞRU BİLGİYE ULAŞMANIZI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTIR. Yine bu doğrultuda benim verdiğim bilginin de doğruluğu oyuncumuz Josua John İle yapacağınız bir röportaj ya da görüşme ile teyid edilebilir.
  9. Ayrıca bana göre esas mesele içeriden bilginin sızması yanlışlığından öte YANLIŞ BİLGİNİN SIZDIRILMASIDIR ki bu hepimizin ortak değeri olan BURSASPORUMUZA zarar verebilir endişesidir. Bursaspor ile ilgili her konudaki hassasiyetinizi yazılarınızdan anlamış biri olarak konuyu değerlendirmenize bırakıyorum

Saygılarımla

Dr.M.Hakan AYAZ

Kaynak: Bursa.com


Yorum yazın