Bursaspor Voleybol finallerde

0
12

C grubunda dün oynanan ilk müsabakalarda Bursaspor, Arnavutköy Belediyesi’ni 3-0, Tire Belediyesspor ile Osmancık İsmail Burak Derindere takımını 3-0 yenmişti.

Bugün grubumuzda oynanan müsabakada ise Tire Belediyesi, Arnavutköy Belediyesi’ni 3-2 mağlup etti ve puanını 5’e yükseltti. Arnavutköy Belediyesi ise ikinci gün sonunda 1 puanda kaldı.

Filenin Timsahları C grubu 2.maçına çok iyi bir başlangıç yapamadı. Karşılaşmaya her iki takımda karşılıklı sayılar alarak başladı. Setin ilk bölümünde İrem’in etkili servisleriyle bulduğu sayılar ile başladık ancak ilk teknik molaya Çorum temsilcisi  8-6 önde girdi.

Setin ikinci bölümü de karşılıklı sayılar ile geçildi. Bu bölümde Bahar Ekinci, Dilara Dağyar ve Şiirsel Altın’ın sayılarıyla ikinci teknik molaya 16-15 önde girdik.

Setin son bölümünde İrem, Dilara, Dilek Erken ve Bahar ile bulduğu sayılar ile 27 dakika süren seti Bursaspor 25-21 kazandı.

Mücadelenin ikinci seti de karşılıklı sayılar ile başladı. Yasemin ve Şiirsel ile sayılar bulan Bursaspor ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Setin ikinci bölümünde oyuna iyice ağırlığını koyan Filenin Timsahları Yasemin, İrem ve Bahar ile bulduğu sayılar ile farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-7 öne girdi.

Setin son bölümünde Bahar, Dilara Dağyar ile bulduğu sayılar 24 dakika süren ikinci seti Bursaspor 25-15 kazanarak setlerde skoru 2-0’a getirdi.

Maçın son seti de karşılıklı alınan sayılar ile başladı. Bahar ve Dilek Erken ile sayılar bulan takımımız ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Bu dakikadan sonra Çorum temsilcisi üst üste sayılar buldu. Bursaspor manşetlerde sıkıntı yaşayınca 13-11 geriye düştü. Bu dakikada tecrübeli antrenör Emin İmen mola aldı. Molanın ardından Şiirsel, Dilara ve Yasemin ile sayılar bulan Bursaspor ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi.

Setin son bölümünde de üstünlüğünü devam ettiren Bursaspor Yasemin Şahin, Bahar Ekinci ve Dilek Erken ile bulduğu sayılar seti 25-18 ve maçı da 3-0 kazandı.

Filenin Timsahları bu sonuçla C grubundaki puanını 6’ya yükselterek Finallere çıkmayı garantiledi.

Bursaspor yarın saat 17:00’da Ankara Beştepe Spor Salonu’nda 5 puanla grupta ikinci sırada bulunan Tire Belediyesi liderlik müsabakasına çıkacak.