Son dakika!

Bursaspor darmadağın!

Yeni Rize Şehir Stadı’nda oynanan mücadelede ev sahibi Çaykur Rizespor’a farklı galibiyeti getiren golleri 7. ve 36. dakikalarda Kweuke, 45. dakikada Oğulcan Çağlayan, 45+2. dakikada Recep Niyaz, 81. dakikada Edomwonyi ve 90. dakikada Nosa kaydetti.

Bu sonucun ardından Çaykur Rizespor puanını 27’ye yükseltirken, Bursaspor 35 puanda kaldı.

CANLI ANLATIM…90′ Hakem Çınar maçı bitiren düdüğü çalıyor.

90′ Serkan Çınar maçın sonuna en az 1 dakikalık oynanmamış süre ekliyor.

90′ GOLL!! Nosa Igiebor’un golü ile Çaykur Rizespor skoru 6-0’a taşıyor.

88′ Ceza sahası yayı önünden kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Jakob Jantscher kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor. Bu top kalenin hemen üzerinden dışarı çıkıyor.

87′ Ceza sahası yayı önüne atılan uzun topu İsmail Konuk elle kontrol ediyor. Bu hareketi sonrasında İsmail Konuk sarı kart ile cezalandırılıyor.

85′ Çaykur Rizespor üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Süleyman Koç çıkıyor ve yerini Jakob Jantscher’e bırakıyor.

84′ Ceza sahası dışı sol çaprazda kısa pasla topla buluşan Emre Taşdemir kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor. Bu top farklı şekilde kalenin üzerinden dışarı çıkıyor.

82′ Çaykur Rizespor ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Leonard Kweuke çıkıyor ve yerini Nosa Igiebor’a bırakıyor.

81’GOLL!! Çaykur Rizespor, Bright Edomwonyi’nin golü ile 5-0 öne geçiyor.Golün pasını veren oyuncu Leonard Kweuke oluyor.

80′ Savunma oyuncularından sekene topu ceza sahası yayı önünde kontrol eden Leonard Kweuke ceza sahası yayı önünden uzaklardan şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularına çarpıp tehlikeli bölgeden uzaklaşıyor.

77′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Cristobal Jorquera ceza sahası içine ortasını yapıyor. Penaltı noktasına yakın bölgede İsmail Konuk topa hareketleniyor ancak top sekiyor ve ceza sahası dışına gidiyor. Seken topu ceza sahası dışı sol çaprazda kontrol eden Emre Taşdemir kaleye şutunu çekiyor. Bu top savunma oyuncularından sekiyor ve tehlikeli bölgeden uzaklaştırılıyor.

76′ Maçın bu bölümü her iki takımın orta alanda yaptığı faullerle duruyor.

72′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Cristobal Jorquera ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunmadaki Godfrey Oboabona müdahalesiyle tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

70′ Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ön direkte topa hareketlenen Leonard Kweuke kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top üstten dışarı çıkıyor.

70′ Bursaspor üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Boban Jovic çıkıyor ve yerini Sercan Yıldırım’a bırakıyor.

68′ Ceza sahası yayı önünden Oğuz Han Aynaoğlu kısa pasını ceza sahası içindeki Süleyman Koç’a gönderiyor. Topa hareketlenen Süleyman Koç şık bir vuruş yapıyor. Kaleciyi geçen bu topu çizgi üzerinde Aziz Behich çıkartıyor.

67′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Bilal Kısa ceza sahası içine ortasını yapıyor. Savunma oyuncularından sekip havalanan topu kaleci Gökhan Akkan kontrol ediyor.

67′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Bilal Kısa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top Davide Petrucci’nin müdahalesiyle tekrar kornere gidiyor.

65′ Çaykur Rizespor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Oğulcan Çağlayan çıkıyor ve yerini Oğuz Han Aynaoğlu’na bırakıyor.

63′ Sol kanatta topla ilerleyen Emre Taşdemir ceza sahası içine girer girmez ortasını yapıyor. Penaltı noktasının hemen önünde topa hareketlenen Onur Atasayar vuruşunu yapıyor ancak bu top kaleci Gökhan Akkan’da kalıyor.

62′ Ceza sahası dışı sol çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Bilal Kısa kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor. Bu top kaleci Gökhan Akkan’ın kontrolünde kalıyor.

61′ Sol kanattan gelişen Bursaspor atağında ceza sahası içinde kısa pasla topla buluşan Aziz Behich altıpas önüne ortasını yapıyor. Bu topa hareketlenen Bogdan Stancu vuruşunu yapıyor. Bu topu Gökhan Akkan müdahale ile uzaklaştırmaya çalışıyor. Kısa düşen topa Dhurgham Ismail müdalesini yapıyor ancak bu top ceza sahası sol çapraza düşüyor. Topu takip eden Cristobal Jorquera kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Gökhan Akkan’ın kontrolünde kalıyor.

59′ Orta alandan Recep Niyaz’ın attığı uzun topla ceza sahası içinde buluşan Oğulcan Çağlayan topla ilerlemek istiyor. Harun Tekin topa müdahalesini yapıyor ancak seken topu tekrar Oğulcan Çağlayan kontrol ediyor. Altıpas içi sol çaprazdan Oğulcan Çağlayan boş kaleye şutunu çekiyor ancak uzak direkten top oyuna geri dönüyor. Penaltı noktasının hemen gerisinde topu kontrol eden Bright Edomwonyi kaleye şutunu çekiyor ancak bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.

58′ Maçın bu bölümü her iki takımın karşılıklı yaptığı faullerle duruyor.

54′ Şamil Cinaz, Bright Edomwonyi’ye ikili mücadelede dirseğiyle müdahale yapıyor ve sarı kart ile cezalandırılıyor.

51′ Sol kanattan gelişen atakta Süleyman Koç’un kısa pasıyla topla buluşan Bright Edomwonyi ceza sahası içi sol çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.

50′ Bilal Kısa’nın sağ kanattan verdiği kısa pasla ceza sahası yayı önünde topla buluşan Cristobal Jorquera kaleye sert bir şut çekiyor ancak bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.

48′ Orta alandan atılan kısa pasa hareketlenen Emre Taşdemir ofsaytta kalıyor.

48′ Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Bilal Kısa ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak ön direkte savunma oyuncuları bu topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

46′ Bursaspor ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Kubilay Kanatsızkuş çıkıyor ve yerini Cristobal Jorquera’ya bırakıyor.

46′ Bursaspor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Merter Yüce çıkıyor ve yerini Emre Taşdemir’e bırakıyor.

46′ Hakem Serkan Çınar ikinci yarıyı başlatan düdüğünü çalıyor. Konuk ekip Bursaspor ikinci yarıya başlayan taraf oluyor.

45′ Hakem Serkan Çınar ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor.

45′ GOLL!! Sağ kanattan gelişen atakta korner çizgisine topla ilerleyen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor. Arka direğe yakın bölgede topa hareketlenen Recep Niyaz gelişine sert bir vuruş yapıyor ve topu ağlar ile buluşturuyor. Çaykur Rizespor, Recep Niyaz’ın golü ile 4-0 öne geçiyor. Golün pasını veren oyuncu Süleyman Koç oluyor.

45′ GOLL!! Sol kanattan gelişen atakta topla birlikte ilerleyen Bright Edomwonyi kısa pasını ceza sahası içine göndermek istiyor araya giren savunma oyuncuları topu uzaklaştırmaya çalışıyor. Bu top ceza sahası içine düşüyor. Bu topu takip eden Oğulcan Çağlayan Çaykur ceza sahası içinden gelişine şutunu çekiyor ve topu ağlar ile buluşturuyor. Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın golü ile 3-0 öne geçiyor.

43′ Maçın bu bölümü orta alanda yapılan top kayıpları ile devam ediyor.

39′ Boban Jovic, Bright Edomwonyi’yi arkadan yaptığı müdahale ile yerde bırakıyor ve sarı kart ile cezalandırılıyor.

36′ GOLL!! Çaykur Rizespor, Leonard Kweuke’nin golü ile 2-0 öne geçiyor. Golün pasını veren oyuncu Dhurgham Ismail oluyor.

35′ Orta alandan gelişen atakta topla buluşan Bilal Kısa ceza sahası içine kadar topla giriyor. Ceza sahası içi sol çaprazdan kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor ancak bu top kalenin üzerinden dışarı çıkıyor.

32′ Hızlı gelişen Çaykur Rizespor atağında topla birlikte ilerleyen Süleyman Koç kısa pasını sol kanatta ki Bright Edomwonyi ile buluşturuyor. Topla birlikte cexza sahası içine giren Bright Edomwonyi kaleye gitmek istiyor ancak ayağından fazla açtığı topu kaleci Harun Tekin kontrol ediyor.

32′ Sol kanattan gelişen atakta Onur Atasayar’ın ceza sahası içine gönderdiği topu savunma oyuncuları uzaklaştırmaya çalışıyor. Ceza sahası yayı önünde topla buluşan Şamil Cinaz kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri geliyor.

29′ Sol kanattan gelişen atakta topla birlikte ilerleyen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topa kimse temas edemiyor ve diğer kanattan dışarı çıkıyor.

25′ Sol kanattan gelişen atakta ceza sahası yayı içine kadar topla ilerleyen Leonard Kweuke kısa pasını ceza sahası içindeki Matic Fink’e gönderiyor. Ceza sahası içi sağ çaprazda topla buluşan Matic Fink kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Harun Tekin’in kontrolünde kalıyor.

23′ Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor. Kaleci Harun Tekin kalesinden uzaklaşıyor ve bu topu havada kontrol ediyor.

20′ Sol kanatta atılan kısa pasa hareketlenen Süleyman Koç için ofsayt bayrağı kalkıyor.

17′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak kaleci Harun Tekin bu topu çift yumruk ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

13′ Sağ kanattan atılan kısa pasa hareketlenen Bogdan Stancu ceza sahası önünde ofsaytta kalıyor.

11′ Orta alandan gelişen atakta ceza sahası içinde kısa pasla topla buluşan Aziz Behich pasını altıpas önünde ki Kubilay Kanatsızkuş’a gönderiyor. Boşta kalan Kubilay Kanatsızkuş kaleye şutunu çekiyor ancak kaleci Gökhan Akkan bu topu iki hamlede kontrol ediyor.

7′ Golün pasını veren oyuncu Süleyman Koç oluyor.

7′ GOLL!! Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını gönderiyor. Ön direğe yakın bölgede topa hareketlenen Leonard Kweuke kafa vuruşunu yapıyor ve topu ağlarla buluşturuyor. Çaykur Rizespor, Leonard Kweuke’nin golü ile 1-0 öne geçiyor.

7′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç bu duran topu Matic Fink’le paslaşarak kullanıyor.

4′ Sağ kanattan gelişen atakta Süleyman Koç kısa pasını Matic Fink’e gönderiyor. Topla buluşan Matic Fink ceza sahası içine ortasını göndermek istiyor ancak İsmail Konuk’a çarpan top kaleci Harun Tekin’in kontrolünde kalıyor.

2′ Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Süleyman Koç ceza sahası içine ortasını yapıyor. Penaltı noktasına yakın noktadan İsmail Konuk bu topu kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.

1′ Hakem Serkan Çınar maçı başlatan düdüğünü çalıyor. Maça ev sahibi Çaykur Rizespor başlıyor.

İki takım arasındaki son karşılaşma geçtiğimiz yıl Bursaspor’un stadında gerçekleşmişti. Bu maç Bursaspor 2-1’lik galibiyetiyle sona ermişti.

Stat: Yeni Rize Şehir Stadı

Hakemler: Serkan Çınar, Alpaslan Dedeş, Mehmet Cem Hanoğlu, Özgüç Türkalp

Bursaspor: Harun Tekin, Boban Jovic, İsmail Konuk, Tomas Sivok, Aziz Eraltay, Merter Yüce, Şamil Çinaz, Sorin Bogdan Stancu, Bilal Kısa, Onur Atasayar, Kubilay Kanatsızkuş

Yedekler: Mert Günok, Erdem Özgenç, Rüştü Hanlı, Emre Taşdemir, Cristobal Jorquera, Yonathan Del Valle, Sercan Yıldırım

Teknik Direktör: Adnan ÖRNEK

Çaykur Rizespor: Gökhan Akkan, Dhurgham İsmael, Itama Oboabona, Robin Yalçın, Matic Fink, Osagie Edomwonyi, Davide Petrucci, Recep Niyaz, Oğulcan Çağlayan, Leonard Kweuke, Süleyman Koç

Yedekler: Abdoulaye Diallo, Orhan Ovacıklı, Özgür Çek, Oğuz Han Aynaoğlu, Jakop Jantscher, Emmanuel Igiebor, Ali Faez

Teknik Direktör: Hikmet KARAMAN

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr


Yorum yazın