Bu stadyum dolmadıysa sebebi var

0
5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı muhteşem bir törenle kapılarını açan Timsah Arena ocak ayından itibaren Bursaspor’un maçlarına ev sahipliği yapmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Timsah’ın yeni mabedi, yeşil beyazlı taraftarların gövde gösterisinin de yeni adresi oldu. Bursaspor şu ana kadar Timsah Arena’da 5’i lig 2’si de Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere 7 maç oynadı.
REKOR TRABZON MAÇINDA
Toplam 45 bin koltuk kapasitesine sahip olan stadyumda yeşil beyazlı kulüp tam anlamıyla istediği taraftar sayısına ulaşamadı. Ve bu 7 maçta toplam taraftar sayısı 79 bin 500 oldu. Süper Lig’de oynadığı karşılaşmalarda yeni stadında mağlubiyet yüzü görmeyen Bursaspor’un en çok taraftar sayısına ulaştığı karşılaşma 4-2 kazandığı Trabzonspor maçı oldu. Bu mücadeleyi 23 bin 900 taraftar izledi.
OLAYLAR VARDI
Bu karşılaşmayı 16 bin 500 kişinin takip ettiği Başakşehir randevusu izledi. Zaten ne olduysa bu maçtan sonra oldu. Hüseyin Göçek’in yönettiği karşılaşma sonrası ağır cezalar alan Timsah, Fenerbahçe maçını seyircisiz oynadı. Ayrıca o mücadeleyi Teksas ve Maraton tribünlerinden izleyenlerin kartları Çaykur Rizespor maçında da bloke edildi. Bu anlamda yeni stadyumda taraftar sayısının düşük olmasının ana nedeni verilen haksız cezalar olurken, takımın inişli çıkışlı performansı ve eksiklikler de diğer etkenler oldu.