Son dakika!

Başkan Ali Ay’dan çok önemli açıklamalar

Bursaspor Başkanı Ali Ay, AS TV’de yayınlanan Markaj programında önemli açıklamalarda bulundu. Kulübün mali durumundan bahseden Ay, an itibariyle kasada para kalmadığını söyledi. Başkan Ay, “Ay sonu ödemelerinin hepsini bitirdik. 11 milyon TL ödeme yaptık. Ayın 5’inde Batalla için Çin kulübüne ödenmesi gereken 600 bin Euro vardı. Onu da yarın (bugün) yapıyoruz. Şu an kasa sıfır. Para kalmadı. Borçlar için yapılandırmayı yapamadık. Eski yönetimden dolayı soğuk bakıyorlar” ifadesini kullandı.

24 MİLYON HARCAMA YAPTIK

“20’sinden bu yana 24 milyon TL harcama yaptık” diyen Ali Ay, “Finansman kaynağımız yönetici katkılarıydı. Bugün 7,5 milyondan da limit boşalmıştı onu kullandık. Loca satışlarına başlıyoruz. 8-10 kişi sırada bekliyor. Önümüzdeki 1 ay içerisinde locaları satacağımızı düşünüyorum. Bu da 8 milyon dolar gibi bir rakam. O kadar çok harcama yapılmış ki rakamlar çok büyük. Tabii ki harcama yapılır ama ilk önce geliri artırırsınız” değerlendirmesinde bulundu.HAMZA HOCA ÇOK İSTEDİ

“Muhakkak bir kaynağa ihtiyacımız var” ifadesini kullanan Ali Ay; “Bizim şu anda önümüzü açabilmemiz gerekiyor. Eğer bu kaynak olmazsa durumumuz gerçekten vahim. Ancak hiç kimse karamsar olmasın” açıklamasını yaptı. Jem Paul Karacan transferi ile ilgili de açıklamada bulunan Ay; “Maliyetler az olduğu ve böyle oyunculara ihtiyacımız olduğu için aldık. Ben Hamza hocamıza Jem’in kendisine de Galatasaray’da çok oynamadığını söyledim. Hocamız yararlanabileceğini söyledi” dedi.

Kaynak: Bursa Hakimiyet


Yorum yazın