B.Dortmund gibi bir Bursaspor hayalim var

0
4
Yüreğindeki Bursaspor sevdasıyla kolları sıvadığını ifade eden  Ali Ay, “2,5 sene sonunda bambaşka bir Bursaspor olacağının sözünü veriyorum. En büyük hayalim Dortmund gibi bir kulüp olmak” dedi.
Ali Ay, üst üste 3 sene şampiyonluk hayalinin olduğunu belirtti. Kulüp dergisine açıklamalarda bulunan Başkan Ay,Dortmund’a bir bakıyorsunuz 80 bin taraftar ve stadı sürekli dolu. Yense de yenilse de dolu. Öyle bir gün gelsin ki, biz de 45 bin kişilik stadımıza sığmayalım. İnsanlar loca almak için, kombine almak için sıraya girsin. Bizim eksikliğimiz; kadınlar ve çocuklar. Onları aramıza katmamız lazım. İstanbul’daki veya Avrupa’daki maçlara bakıyorsunuz aileleriyle gelmişler. Formalarını giymişler, atkılarını takmışlar maç izliyorlar. Niye bizde olmasındiye konuştu.
“Eski yönetimin bize hediyesi”
Hamza Hamzaoğlu’nu da öven Ay, Eski yönetimin bize en büyük katkısı Hamza hocadır. İyi ki anlaşmışlar. Keşke daha önce anlaşılsaydı. İnşallah beraberce başarılara doğru gideceğiz. Kendisi de çok pahalı transferlerden yana değil. Kulüplerin ne durumda olduğunu biliyor ifadelerini kullandı.