Avrupa için büyük fırsat!

0
7

20 haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig’de 25 puanla 11.sırada bulunan Bursaspor üst sıralara çıkmak istiyor. Ligin ikinci yarısında oynadığı Trabzonspor, Gaziantepspor ve Medicol Başakşehir maçlarından 7 puan çıkaran yeşil beyazlıların 3.sırada bulunan Galatasaray’la arasında 9 puan fark bulunuyor.
Alınacak seri galibiyetlerle birlikte Timsah’ın Avrupa hedefini yakalamasını içten bile değil. Ligin orta bölümünde takımlar puan olarak birbirlerine oldukça yakın konumda.
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLDU
Galatasaray ve Bursaspor arasında ise tam 7 takım bulunuyor. Üst üste alınacak 2 galibiyetle yeşil beyazlılar kendini bir anda üst grupta bulabilir. 3-3 sona eren Başakşehir maçında ise kaçan balık büyük oldu. Hüseyin Göçek’in kararlarıyla damgasını vurduğu karşılaşma kazanılmış olsaydı eğer yeşil beyazlılar sıralamada 8.’liğe kadar yükselmiş olacak ve puan farkını indirecekti.
HEPSİYLE BURSA’DA
Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ise hedefle ilgili olarak ‘Sezonu ilk 6 içersinde bitirmek istiyoruz. Bazı kulüpler ceza alırsa 6.’ıncı ve 7’incide Avrupa’ya gidebilir. Henüz istediğimiz seviyede değiliz. Düşündüğümüz hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız gerekiyor’ diye konuştu.

Önemli ayrıntı ise Timsah’ın 3.sıradaki Galatasaray’la, 5’likte bulunan Akhisar’la, hemen ardından Torku Konyaspor’la, 7.’lik koltuğunda oturan Kasımpaşaspor’la ve hemen üstündeki Çaykur Rizespor’la maçları Timsah Arena’da olacak.
BURSASPOR’UN FİSKTÜRÜ
21.Hafta: G.Birliği-Bursaspor
22.Hafta: Bursaspor-Fenerbahçe
23.Hafta: Eskişehir-Bursaspor
24.Hafta: Bursaspor-Ç.Rizespor
25.Hafta: Antalyaspor-Bursaspor
26.Hafta: Bursaspor-Kasımpaşa
27.Hafta: Sivasspor-Bursaspor
28.Hafta: Beşiktaş-Bursaspor
29.Hafta: Bursaspor-Akhisar
30.Hafta: Kayserispor-Bursaspor
31.Hafta: Bursaspor-Galatasaray
32.Hafta: Osmanlıspor-Bursaspor
33.Hafta: Bursaspor-T.Konyaspor
34.Hafta: Mersin-Bursaspor