Ali Ay “Bu kulüp ya düzelecek ya düzelecek”

0
1

Ali Ay yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

Bizler attığımız her imzayı kamuoyu ile paylaştık. Bunları camiamız bilsin diye şeffaf olduk. Cebinizdeki parayı bilmezseniz marketten meyve suyu bile alamazsınız.

Bu sezon tarihin en pahalı kadrosu kurulmuş ve kulüp bu hale gelmiştir.

Ben eski yönetime bir oyuncunun maliyetini sorduğumda bana sözleşmede yazdığını ifade ettiler. Ancak ne stopajı ne vergisi ne de menajer ücretleri burada yazmıyor. Söylemek istediğim şu; bugün ne ödeneceğini 6 ay sonrasını bilmeden kulüp yönetilmez.

Geçen hafta bana İvankov’a bir ödeme için tebliğ getirdiler. Avukatım bana her geldiğinde eyvah diyorum.

Bu kulüp ya düzelecek ya düzelecek başka bir yolu yok.

Bursaspor Genel Kurulu eski yönetimi ibra etmeyerek bize çok önemli bir görev vermiştir. İki şirket ile çalışıyoruz. Genel Kurul ve camiamızın bu konuda gönlü rahat olsun gereken yapılacaktır.

Yıllık 70-80 milyon gelir elde ederken 120-130 milyon harcarsak batarız. Transferde pahalı transfer yapmanın anlamı yok. 40 gündür karşılaştığım her Başkana oyuncu maaşlarını sordum onlar 100 bin ile 400 bin arasında harcama yapıyor. Biz ise iki oyuncuya 60-0 milyon vermişiz.

Biz Deniz’i ve Jem Karacan’ı almakla bu adımları attık. Bugünkü şartlarda takıma harcayacağımız yıllık ücret 40-45 milyon lira olacaktır. Mali yapıyı düzenledikten sonra yapacak çok işimiz var. Bizler bu borcu bir sene içinde yarıya indireceğiz.

Ali Turan Vakıfköy’de gece gündüz çalışıyor. Yaklaşık 80 dönümlük arazi Bursaspor’a kazandırılacak. Bursaspor lisesini kuracağız.

Kongre öncesinde söylediğimiz taraftar meclisi projesini hayata geçireceğiz.

Bursasporlu olarak gözüküp kulübe hiç bir katkısı olmayan isimler var. Kandırılan, küstürülen taraftarımızı kazanmak için her yolu deneyeceğiz.

Öncelikli olarak bu borcu kapatalım sonrasında 2017 yılında hem şampiyonluğun en güçlü adayı olacağız. Hem de Avrupa kapıları hiç kapanmamam üzere açılacaktır.

Yaklaşık 155 milyon tl açığımız var.