6 numara yok!

0
12

Bursaspor’un yarınki Gençlerbirliği maçı öncesi sakat oyuncularla başı fena halde dertte. Sezon başından bu yana bu konuda ciddi sıkıntı yaşayan yeşil beyazlılar’da Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun eli kolu bağlanmış durumda. Aydınspor 1923’le oynanan kupa maçında kırmızı kart gören Joshua John’la birlikte sakatlanıp oyundan çıkan İsmail Konuk’un bu mücadelede oynaması zor gözüküyor. Merter Yüce’nin durumu ise kritik.
6 NUMARA YOK
Yeşil beyazlıların şuan elinde stoper olarak sadeve ERtuğrul Ersoy kaldı. Sivok, Sane ve İsmail’in sakatlığının ardından Ertuğrul’a Gençlerbirliği maçında Ricardo Faty’nin eşlik etmesi bekleniyor. Diğer tehlike eğer Merter oynamazsa, Faty’nin geriye çekilmesiyle yeşil beyazlıların elinde 6 numarada görev alacak oyuncu yok. Hamzaoğlu’nun böyle bir durumda Jorquera, Bilal Kısa ve Pablo Martin Batalla üçlüsünün birlikte oynatmaktan başka çaresi kalmıyor.
KANATLAR AYNI
İlk kez bu kadar zor bir durumla karşı karşıya gelen Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun çalışmalarındaki düşünceli hali de dikkatlerden kaçmıyor. Sakatlıkların üst üste gelmesinin ardından keyif kaçan genç teknik adamın diğer bölgelerde herhangi bir değişiklik yapması beklenmiyor. Hamza Hoca’nın kanatlarda tıpkı Antalyaspor maçındaki olduğu gibi Del Valle ve Deniz Yılmaz’a, forvette ise Kubilay Kanatsızkuş’u oynatacağı tahmin ediliyor.